O dva mesiace sa začína 19. ročník divácky úspešného festivalu Cinematik. Prinesie množstvo filmových zážitkov aj exkluzívnych premiér

12.7.2024: Presne o dva mesiace sa Piešťany už po 19. raz stanú dejiskom Medzinárodného filmového festivalu Cinematik. Fanúšikovia kvalitnej domácej a zahraničnej kinematografie sa opäť môžu tešiť na bohatý a pestrý výber hraných aj dokumentárnych filmov. Nebude medzi nimi chýbať ani množstvo horúcich noviniek a premiér.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Splavy Váhu, nočný beh aj horúca módna šou: Rezort Piešťany pozýva na júlové podujatia

30.6.2024: Prvý prázdninový mesiac pokračujú v Piešťanoch obľúbené komentované prehliadky, letné večery spríjemnia koncerty a tanec pod holým nebom, nebudú chýbať športové podujatia a rodinná zábava. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany opäť pozýva na desiatky akcií.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Piešťany budú žiť secesiou, blíži sa Art Novueau Festival

11.6.2024: Séria komentovaných prehliadok doplnená o výstavu i koncert vráti obľúbenú kúpeľnú destináciu do obdobia vzniku najhodnotnejších architektonických pamiatok Piešťan. Art Novueau Festival sa koná od 20. do 23. júna 2024.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Piešťany oficiálne otvoria hlavnú sezónu a pozývajú na vyše 170 júnových podujatí

31.5.2024: Ikonické Zlaté stuhy, tradičné Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, koncerty, festivaly, vzrušujúce výlety do histórie medzi hradnými múrmi, ale aj splavy Váhu či cyklistické preteky. Jún v piešťanskom regióne bude bohatý na podujatia každého druhu, na všetky pozýva oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Piešťany aj toto leto ponúkajú relax na vode: splavy Váhu sú opäť jedným z ťahákov sezóny

22.5.2024: Už tretiu sezónu ponúka oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany v spolupráci s Banana Tour splavy Váhu.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Sprievodcovia odkrývajú ďalšie tajomstvá Piešťan: začala sa nová sezóna komentovaných prehliadok

22.5.2024: Chcete nazrieť do zákulisia piešťanských kúpeľov, kam sa bežný návštevník nedostane? Pozrieť sa, ako sa varí v bahennej kuchyni a odhaliť tajomstvá liečivej termálnej vody? Chcete spoznať vzrušujúci príbeh piešťanskej historickej Elektrárne? Alebo zistiť, čo sa odohráva za oponou Domu umenia? Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva v novej sezóne na ďalšie tematické komentované prehliadky, ktoré sa konajú od mája až do októbra.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Výstava diel Alfonsa Muchu na Kúpeľnom ostrove predstavuje svetoznámeho maliara ako geniálneho fotografa

11.5.2024: Nadácia Mucha pripravila na rok 2024 šesťdielnu výstavu s názvom Mucha a fotografia: Osobná vízia, ktorá je treťou časťou projektu Muchova cesta. Jeho súčasťou sú aj Piešťany. Slovenská časť výstava bola otvorená 11. mája slávnostnou vernisážou na Kúpeľnom ostrove, ktorý Alfons Mucha rád a často navštevoval. Jeho diela môžu milovníci umenia obdivovať do 31. októbra 2024.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Majálesy, koncerty, dni remesiel i vína. Rezort Piešťany pozýva aj na svetovú výstavu a otvorenie letnej kúpeľnej sezóny

3.5.2024: Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany avizuje na začiatok hlavnej sezóny bohatý program podujatí. Máj bude v piešťanskom regióne plný koncertov, divadelných predstavení, akcií pre deti aj športových podujatí pod holým nebom. Nebudú chýbať obľúbené komentované prehliadky a tento mesiac Piešťany pozývajú aj na svoje tradičné top podujatia: Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, Tradičné umelecké remeslá a 69. music festival Piešťany.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Piešťany sa zatrasú. Od smiechu.

19.4.2024: Známy slovenský herec Jozef Vajda sa chystá oživiť kúpeľné mesto Piešťany humorom a smiechom. Od 16. do 19. augusta sa tu odohrá Festival zábavy – Piešťanské zábaly, veľkolepé 4-dňové divadelné podujatie s bohatým programom pre všetky generácie. Počas festivalu sa v Piešťanoch vystrieda vyše 60 známych hercov a herečiek, ktorí odohrajú viac ako 40 predstavení.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Koncerty, komentované prehliadky, turistika, cyklistika aj program pre deti: Rezort Piešťany pozýva na aprílové podujatia

30.3.2024: Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zverejnila prehľad podujatí, ktoré sa budú konať počas apríla v piešťanskom regióne. Na svoje si prídu milovníci kultúry aj športu, mnoho akcií sa počas nadchádzajúcich teplejších týždňov už uskutoční vonku, pod holým nebom. Pre návštevníkov sú pripravené desiatky rôznych podujatí, vyberie si každý.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


V uliciach ožije príbeh večného optimistu. Blíži sa jarná sezóna zážitkových prehliadok Piešťany podľa Wintera

12.3.2024: Návštevníci Piešťan opäť dostanú možnosť spoznať históriu kúpeľného mesta prostredníctvom strastiplného príbehu Ľudovíta Wintera. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj pozýva už na tretiu jarnú sezónu zážitkových prehliadok Piešťany podľa Wintera.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Piešťany privítajú jar koncertami, výstavami aj ponujou veľkonočných pobytov: Rezort Piešťany avizuje marec plný podujatí

29.2.2024: Jarné prázdniny na hrade, program pre ženy k MDŽ, nové komentované prehliadky, divadelné predstavenia, výstavy a koncerty – to všetko čaká návštevníkov piešťanského regiónu počas marcových dní. Ponuka podujatí bude aj tento mesiac bohatá, na všetky akcie pozýva oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


REZORT PIEŠŤANY: minulý rok nám ukázal, že je potrebné orientovať sa naďalej na zahraničné trhy, ktoré do našej destinácie prinášajú viac peňazí

28.2.2024: Štatistický úrad SR zverejnil údaje o kapacitách, návštevnosti a tržbách ubytovacích zariadení cestovného ruchu za minulý rok. V celoslovenskom meradle sme v roku 2023 zaznamenali výrazný medziročný nárast prenocovaní, no ešte stále sme nedosiahli úroveň spred pandémie. Návštevnosť v piešťanskom regióne ukázala, že zahraniční návštevníci tam prinášajú viac peňazí než domáci, preto je dôležité naďalej sa orientovať na zahraničné trhy.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Moravany nad Váhom sa chystajú na marcovú migráciu ropúch, do stavania bariér a prenosu ropúch pri Striebornici sa môže zapojiť každý

27.2.2024: Začiatkom marca sa začína migrácia chránených ropúch v okolí vodnej nádrže Striebornica pri Moravanoch nad Váhom neďaleko Piešťan. Tak ako každý rok, aj tentoraz sa môže široká verejnosť zapojiť do záchrany ropúch, aby pri jarnej migrácii za párením a kladením vajíčok nekončili pod kolesami áut.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Počas svetového dňa sprievodcov sa Piešťany blysnú komentovanými prehliadkami: Pôjde sa po stopách slávnych hostí aj lekárov, osobitná trasa patrí ženám v kúpeľnom meste

20.2.2024: Medzinárodný deň turistických sprievodcov 2024 oslávia Piešťany jedinečnou prehliadkou, ktorá povedie mestom po stopách slávnych kúpeľných hostí z radov umelcov. Ďalšie dve prehliadky sa chystajú na marec.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Kultúra, šport, festivaly: Rezort Piešťany avizuje rok plný podujatí

15.2.2024: Piešťanský región je už roky známy bohatým kalendárom rôznych akcií, mesto a okolie ich ponúka každý mesiac desiatky. Inak to nebude ani v roku 2024. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zverejnila výhľadový prehľad podujatí, ktoré sa budú v regióne jej pôsobnosti konať tento rok. Koncerty, divadlo, turistika, zábava či tradičné festivaly – vyberie si naozaj každý.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Plesy, fašiangové zábavy aj nové komentované prehliadky: Rezort Piešťany pozýva na februárové podujatia

1.2.2024: Pochovávanie basy, fašiangové sprievody, plesy, veselice a klubové večery s top dídžejmi – február bude v piešťanskom regióne plný zábavy. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zverejnila program podujatí na ďalší mesiac. Od februára sa opäť začínajú obľúbené komentované prehliadky, v novej sezóne s novými tematickými okruhmi.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Piešťany zaujali v kuvajte vďaka kúpeľom i ďalším atraktivitám

19.1.2024: Slovenské liečebné kúpele Piešťany, Rezort Piešťany a Trnavský kraj zážitkov naštartovali spoluprácu s kuvajtskými cestovnými kanceláriami s cieľom opätovne do destinácie prilákať klientelu z tejto blízkovýchodnej krajiny. Priamo v Kuvajte navštívilo prezentáciu viac ako 50 vybraných touroperátorov, médií a blogerov, ktorí potvrdili záujem o liečebné procedúry, ale aj o prírodné unikáty a kultúrne pamiatky.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Rezort Piešťany pozýva na januárové podujatia: zaznejú novoročné koncerty, začína sa plesová sezóna

31.12.2023: Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva v januári na pestrý kultúrny a spoločenský program. V piešťanskom regióne sa budú konať koncerty rôznych žánrov, divadelné a filmové predstavenia, začne sa plesová sezóna a nebudú chýbať ani výstavy a atraktívne vzdelávacie podujatia v hlohovskom planetáriu.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Viac ako 5 mesiacov, vyše 30-tisíc návštevníkov: výstava Kvetinové svety bola tento rok jedna z najnavštevovanejších na Slovensku

22.12.2023: Od polovice mája do konca októbra mali návštevníci piešťanského Kúpeľného ostrova možnosť vidieť výstavu diel Alfonsa Muchu s názvom Kvetinové svety. Piešťany sú so životom a tvorbou slávneho českého maliara nerozlučne späté, preto sa tento rok stali súčasťou medzinárodného projektu Muchova cesta.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Čas vianočných trhov, rozprávok a dobrôt: predvianočné Piešťany pozývajú na vyše 200 podujatí pre malých aj veľkých

30.11.2023: Posledný mesiac roka bude v piešťanskom regióne čarovný a romantický. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva na viac ako 220 rôznych akcií, z ktorých si vyberie naozaj každý. Dominovať im pochopiteľne budú vianočné trhy a vianočne ladené koncerty a predstavenia, no na svoje si prídu aj milovníci divadla, filmu, výtvarného umenia i športu.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Prejdite sa po Piešťanoch a odhaľte ich tajomstvá: začína sa zimná sezóna komentovaných prehliadok

27.11.2023: Komentované prehliadky majú v predvianočnom období osobité čaro. Prejdite sa po vyzdobenom meste a Kúpeľnom ostrove a vychutnajte si nielen atmosféru, ale aj dobroty, bez ktorých by kúpele neboli kúpeľmi. Okrem pekného zážitku si z prehliadky odnesiete aj zaujímavé informácie.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Rezort Piešťany prijíma žiadosti o pridelenie finančných príspevkov na projekty, cestovného ruchu v regióne

21.11.2023: Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany aj budúci rok pridelí finančné prostriedky na projekty súvisiace s rozvojom cestovného ruchu v tomto regióne.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF


November bude v Piešťanoch patriť divadlu, hudbe a zábave, na konci mesiaca sa v meste rozsvieti vianočný stromček

31.10.2023: Predposledný mesiac roka sa v piešťanskom regióne ponesie v znamení kultúry a zábavy. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva na desiatky podujatí.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Piešťanská jeseň bude plná podujatí, Rezort Piešťany pozýva v októbri na koncerty, divadlo, festival aj jarmoky

30.09.2023: Hoci sa letná kúpeľná sezóna už skončila, v našom najväčšom kúpeľnom meste pokračuje bohatý program rôznych podujatí. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva v októbri do regiónu milovníkov športu, hudby, divadla, filmu, tanca aj ľudovej či klubovej zábavy.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Piešťany sú opäť kvetinové, v meste sa začala tradičná medzinárodná súťaž a výstava kvetov Victoria Regia

21.09.2023: Tak ako každý september, aj tento rok zakvitlo naše najväčšie kúpeľné mesto kvetinovou nádherou. Podujatie Victoria Regia je tradičnou bodkou za piešťanskou hlavnou kúpeľnou sezónou. Súčasťou neoficiálneho ukončenia letnej sezóny bude tento víkend aj PARKFOTO PIEŠŤANY, najväčšia slovenská výstava fotografií pod holým nebom.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Piešťany sa s letom lúčia vo veľkom štýle, september v regióne je plný podujatí, z ktorých si vyberie každý

31.08.2023: Dianie v najväčšom slovenskom kúpeľnom meste a jeho okolí neutícha ani na sklonku sezóny. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva do regiónu milovníkov hudby, športu, filmu, tanca, zábavy aj architektúry.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Piešťanský región púta pozornosť, najvýznamnejších slovenských i zahraničných médií

12.08.2023: Túto sobotu 12. augusta o 8.30 ráno mali diváci RTVS možnosť zažiť prostredníctvom televíznych obrazoviek splav Váhu, jednu z atraktivít piešťanského regiónu. Reportáž bude odvysielaná v nedeľnej repríze 13. augusta o 7.10 ráno.

Prečítať celý článok Stiahnuť tlačovú správu v PDF


V Piešťanoch a okolí vrcholí leto koncertami, festivalmi, splavmi, obľúbenými prehliadkami aj pestrou zábavou pre deti

01.08.2023: Augustový program podujatí bude v piešťanskom regióne bohatý, oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva na kultúru, zábavu, šport aj akcie pre deti

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Júl v Piešťanoch bude plný hudby a zábavy, Rezort Piešťany pozýva aj na prázdninové podujatia pre deti

30.06.2023: Nedeľné poobedné koncerty v hudobnom pavilóne, koncerty v letnej záhrade, pri Váhu aj na hrade a k tomu pestrá klubová zábava – leto v Piešťanoch je v plnom prúde. Nezabúda sa ani na deti, oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva na júlové podujatia.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Letná sezóna je oficiálne otvorená, príďte si po zážitky na celý život!

31.05.2023: Ikonické podujatia a desiatky ďalších rôznorodých akcií sa budú konať v Piešťanoch a okolí počas júnových dní. Na všetky srdečne pozýva oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Víkend otvorených parkov a záhrad v Piešťanoch i Hlohovci

28.05.2023: Počas prvého júnového víkendu môžete navštíviť vyše sto parkov a záhrad po celom Slovensku. Je to príležitosť bližšie spoznať aj Zámocký park v Hlohovci a Kúpeľný park v Piešťanoch – na jeho komentovanú prehliadku je možné nadviazať návštevou výstavy diel Alfonsa Muchu s názvom Kvetinové svety.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF


V Piešťanoch slávnostne požehnajú termálne pramene

17.05.2023: Na Kúpeľnom ostrove pri studni Adam Trajan sa bude v piatok 19. mája konať slávnostné požehnanie termálnych prameňov, ktoré boli už v 16. storočí opísané v diele s názvom O podivuhodných vodách Uhorska. Svätenie prameňov je tradícia, ktorou sa začína kúpeľná sezóna v Piešťanoch od medzivojnového obdobia.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Alfonz Mucha v Piešťanoch: Kúpeľné mesto sa stalo súčasťou Muchovej cesty

09.05.2023: Otvorením výstavy Kvetinové svety a podpisom memoranda o spolupráci sa na Kúpeľnom ostrove začala prezentácia diela a odkazu Alfonsa Muchu. Slovenské liečebné kúpele Piešťany, Trnavský samosprávny kraj a Mesto Piešťany sa pripojili k medzinárodnému projektu Muchova cesta, ktorej iniciátorom je Nadácia Mucha.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Rezort Piešťany pozýva: Máj bude plný podujatí! Začína sa sezóna festivalov, jarmokov, koncertov, športu a zábavy

28.04.2023: Viac ako 140 atraktívnych akcií ponúkne v máji piešťanský región svojim návštevníkom. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva na obľúbené tradičné aj nové podujatia.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Minulý rok novinka, toto leto už jeden z ťahákov sezóny: Rezort Piešťany pozýva na splavy Váhu

18.04.2023: Až 50 rôznych termínov ponúka túto letnú sezónu Rezort Piešťany v spolupráci s Banana Tour, organizátorom splavov Váhu. Kompletné informácie o termínoch, trasách, cenách, vybavení a organizácii splavov sú dostupné na stránke Rezortu Piešťany

Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Sprievodcovia odkrývajú tajomstvá Piešťan: už tento piatok sa v kúpeľnom meste začína sezóna komentovaných prehliadok

06.04.2023: Chcete sa pozrieť, kde sa ťaží slávne piešťanské bahno, ako vyzerá zákulisie Domu umenia, preniesť sa do minulosti a stretnúť zakladateľa kúpeľov alebo okrúžkovať vtáčika a potom ho vypustiť na slobodu z vlastných rúk? To všetko a ešte oveľa viac môžete už od veľkonočného piatka. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany aj tento rok pozýva na komentované prehliadky, ktoré sa budú konať od 7. apríla až do októbra.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Apríl plný podujatí: Piešťany naplno rozbiehajú hlavnú sezónu niekoľko týždňov pred jej oficiálnym začiatkom

31.03.2023: Hoci sa letná turistická sezóna ešte nezačala, kalendár podujatí v piešťanskom regióne ponúka už v apríli takmer dvesto rôznych akcií! S príchodom jari sa mnohé z nich už budú konať vonku.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Rezort Piešťany: Minulý rok nám opäť ukázal, aký je cestovný ruch citlivý na globálne udalosti

15.03.2023: Štatistický úrad SR nedávno zverejnil údaje o kapacitách, návštevnosti a tržbách ubytovacích zariadení cestovného ruchu za rok 2022. Ubytovacie zariadenia na Slovensku zaznamenali minulý rok celkový pokles počtu prenocovaní takmer o 30 percent v porovnaní spredpandemickým rokom 2019. Rezort Piešťany oproti celoslovenskému priemeru nezaznamenáva až taký veľký prepad a najmä vďaka kúpeľom sa tu podarilo naštartovať cestovný ruch po pandémii oveľa rýchlejšie než v iných destináciách.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Jar sa v Piešťanoch začne veľkolepo, marec bude plný podujatí

28.02.2023: Strhujúce koncerty, skvelé divadelné predstavenia, klubová zábava, veľkonočné trhy aj šport. Taký bude marec v Piešťanoch. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zverejnila bohatú marcovú ponuku podujatí.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Je čas odložiť zimný kabát, blížia sa zážitkové prehliadky Piešťany podľa Wintera

27.02.2023: Prebúdzajúca sa príroda umocnená optimizmom nezlomného podnikateľa. Aj taká bude jarná sezóna zážitkových prehliadok Piešťany podľa Wintera, ktorá sa začína už 18. marca 2023.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF


Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu v Drážďanoch mal rekordnú účasť, prezentoval sa tam aj piešťanský región

06.02.2023: Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany prezentovala piešťanský región na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu Reisemesse v Drážďanoch. Podujatie sa konalo 27. – 29. januára, zúčastnilo sa na ňom vyše 300 vystavovateľov. Záujem návštevníkov bol mimoriadne veľký.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Fašiangy, plesy, zábava! Piešťany ponúkajú na celý február podujatia, ktoré potešia veľkých aj malých návštevníkov

31.01.2023: V mesiaci plesov afašiangových zábav pripravili organizátori podujatí návštevníkom piešťanského regiónu bohatý program. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva na plesy, koncerty, zábavy, diskotéky a mnohé ďalšie akcie.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rezort Piešťany avizuje podujatia na tento rok: nebudú chýbať tradičné návštevnícke ťaháky ani novinky

10.01.2023: Na stovky rôznych atraktívnych akcií pre všetky vekové kategórie sa môžu tešiť návštevníci a obyvatelia piešťanského regiónu počas celého roka 2023. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zverejnila termíny top podujatí.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Ohňostroj, koncerty aj akcie pre deti: Piešťany pozývajú na januárové podujatia

30.12.2022: Nový rok v piešťanskom regióne štartuje vo veľkom štýle. Hneď prvý mesiac roku 2023 ponúka bohatý výber podujatí, ktoré potešia dospelých aj deti. Na januárové akcie v Piešťanoch a okolí pozýva návštevníkov oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rezort Piešťany otvára okná do histórie. Dá sa cez ne pozrieť, ako vyzerali dominanty mesta v minulosti

17.12.2022: Osadením prvej info tabule spúšťa oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany projekt Okná do histórie. Jeho zámerom je poskytnúť obyvateľom a návštevníkom mesta informácie o dominantách a pamätihodnostiach mesta aj s pohľadom na ich niekdajší vzhľad.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Piešťany avizujú parádny december plný podujatí. A nielen vianočných

30.11.2022: Tak ako každý mesiac, aj v decembri sa v piešťanskom regióne konajú desiatky podujatí, z ktorých si vyberie to svoje naozaj každý. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva nielen na akcie súvisiace s Vianocami, ale aj na mnoho ďalších.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Počas adventu môžete v Piešťanoch stretnúť živého anjela

28.11.2022: Jedinečnú príležitosť stretnúť vuliciach živého anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt, aký nikde inde na Slovensku nenájdete.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rezort Piešťany pozýva na adventné podujatia

25.11.2022: Rozsvietením vianočného stromčeka sa tento piatok začne v Piešťanoch adventné obdobie. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva na podujatia, ktoré v tomto čarovnom čase ponúka piešťanský región.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Piešťany pozývajú na desiatky novembrových podujatí

28.10.2022: Koncert Richarda Müllera, zážitkové prehliadky mesta, festival rezňa a štrúdle či zabíjačka na hrade – tak ako každý mesiac, aj november v piešťanskom regióne bude bohatý na podujatia, za ktorými sa oplatí prísť. Návštevníkov na ne pozýva oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Pestrá jeseň v Piešťanoch: Október bude mať šťavu, chystajú sa super podujatia!

28.9.2022: Najkrajšie piesne Hany Hegerovej, koncert Petra Lipu aj Heleny Vondráčkovej, vystúpenie Lúčnice či predstavenie divadla Bolka Polívku – to sú len niektoré zo skvelých podujatí, na ktoré v októbri pozýva oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Aj v septembri to bude v Piešťanoch žiť naplno

30.8.2022: Hoci je september posledným mesiacom letnej kúpeľnej sezóny, Piešťany budú stále plné podujatí. Kultúra, šport, výstavy aj akcie pre rodiny s deťmi – piešťanský región opäť ponúka bohatý program, z ktorého si vyberie každý.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Keď za zábavou tak do Piešťan!

29.7.2022: Leto plné zábavy pokračuje v piešťanskom regióne augustovým programom, ktorý ponúka viac ako sto akcií. Koncerty, filmy, divadlo, výstavy aj rôzne festivaly, gastro a šport – nezáleží na tom, koľko máte rokov a čo vás zaujíma, v Piešťanoch si môže oddýchnuť každý.

Zoznam podujatí Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


V Piešťanoch sa bude po roku znovu hrať živý šach

11.7.2022: Po celý týždeň, od 11. až do 18. júla, žijú Piešťany šachom. V rámci Medzinárodného turnaja v šachu Slovakia Open Piešťany 2022 sa v sobotu 16. júla uskutoční aj spoločenské podujatie Živý šach. Táto atraktívna šachová exhibícia si minulý rok získala srdcia divákov, keď nadviazala na vyše storočnú tradíciu šachových turnajov v piešťanských kúpeľoch.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Piešťanská letná sezóna pokračuje: júlovými podujatiami

31.6.2022: Toto leto sa do nášho najväčšieho kúpeľného mesta naplno vrátil život. Už niekoľko mesiacov pozývajú Piešťany na rôzne podujatia, nie je to inak ani v júli. Pokračujú splavy Váhu aj komentované prehliadky mesta, na Sĺňave zasa návštevy u ornitológa.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Zbierajte tipy na výlet: a vyskúšajte si paličkovanie

2.6.2022: Počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2022 sa v Piešťanoch uskutoční Regionálna výstava cestovného ruchu Rezort Piešťany, na ktorej sa bude prezentovať destinácia Piešťany a okolie, jednotliví členovia OOCR Rezort Piešťany, ostatné OOCR v Trnavskom kraji a tiež Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj zážitkov.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Zažite zmenu: Objavujte tajomstvá Piešťan, o ktorých ste doteraz netušili

31.5.2022: Hovoríte si, že v Piešťanoch ste už boli a videli ste to najlepšie? Že vás v známom kúpeľnom meste už nemá čo prekvapiť? Opak je pravdou. Až komentovaná prehliadka mesta so sprievodcom vám ukáže, aké rôzne ďalšie poklady Piešťany ešte ukrývajú.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Piešťanský región pozýva na májové podujatia

28.4.2022: Takmer 90 rôznych akcií sľubuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany návštevníkom mesta a jeho okolia v mesiaci máj. Piešťany sú tradične známe ako mesto, kde to žije a v tomto smere ani tentoraz nesklamali. Po dvoch rokoch pandemického útlmu ponúkajú aj nasledujúci mesiac pestrú zmes podujatí pre všetky vekové kategórie a skupiny ľudí.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Zaži zmenu: Piešťany ponúkajú adrenalín!

4.4.2022: Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany prichádza s ďalšou aktivitou na zatraktívnenie turistickej destinácie Piešťany a okolie. Od mája budú môcť návštevníci Piešťan splavovať Váh po troch rôznych trasách. Splavy sú pripravené tak, aby vyhovovali všetkým záujemcom vrátane rodín s deťmi.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Zaži zmenu: Piešťany pozývajú na aprílové podujatia

31.3.2022: Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany už začiatkom roka avizovala, že po dlhej pandemickej prestávke bude rok 2022 opäť bohatý na rôzne akcie v regióne. Piešťany a okolie sa opäť predvedú tak, ako sú verejnosti dobre známe – ako mesto festivalov a podujatí, kde sa stále niečo deje.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rezort Piešťany: Napriek pokračujúcej pandémii sme si v roku 2021 udržali stabilnú návštevnosť

8.3.2022: Podľa nedávno zverejnených údajov Štatistického úradu SR zaznamenali ubytovacie zariadenia na Slovensku v roku 2021 ešte väčšie straty ako v prvom roku pandémie. Počet hostí oproti roku 2020 ďalej klesol, a to na najnižšiu úroveň od roku 1998. Za celý minulý rok sa prepadla aj domáca návštevnosť, ktorú nevytiahli ani silnejšie letné mesiace.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Neseď doma, poď do Piešťan!

23.2.2022: Po dlhej pandemickej prestávke Piešťany potvrdzujú svoju povesť mesta podujatí. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva všetkých obyvateľov a návštevníkov na viac ako stovku akcií, ktoré sa budú vregióne konať tento rok. Sú medzi nimi veľké medzinárodné festivaly a ďalšie podujatia s dlhoročnou tradíciou, ale aj rôzne novinky. Tohtoročný piešťanský kalendár podujatí sľubuje oddych a zábavu pre ľudí všetkých vekových kategórií a rôznorodých záujmov.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rozvoju turizmu v Piešťanoch opäť pomôžu finančné príspevky.

10.2.2022: Výberová komisia vyhodnotila podané žiadosti a rozhodla o pridelení prostriedkov v celkovej sume vyše 120- tisíc eur. Príspevok získa tento rok 43 z 51 prihlásených projektov.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rezort Piešťany pripomína: Termín na podanie žiadosť o finančný príspevok je do 31. decembra.

26.10.2021: Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany aj tento rok rozhodne o pridelení príspevkov na rozvoj turizmu v regióne. Všetci záujemcovia o tento finančný príspevok musia najneskôr do 31. decembra 2021 podať písomnú žiadosť.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rozvoju turizmu v Piešťanoch opäť pomôžu finančné príspevky.

26.10.2021: Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany aj tento rok rozhodne o pridelení príspevkov na rozvoj turizmu v regióne. Všetci záujemcovia o tento finančný príspevok musia najneskôr do 31. decembra 2021 podať písomnú žiadosť.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Piešťanská sezóna môže trvať celý rok. Ako? Vďaka regionálnej karte výhod!

20.10.2021: V jednote je sila. Preto by mali, obzvlášť v súčasnej neľahkej dobe, podnikatelia držať spolu. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zavádza účinnú metódu, ako ešte viac zjednotiť subjekty cestovného ruchu, a pomôcť tak urobiť z piešťanského regiónu celoročné lákadlo pre návštevníkov.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rezort Piešťany pozýva na októbrové podujatia

12.10.2021: Hlavná sezóna sa síce už skončila, no v našom najväčšom kúpeľnom meste nemôže ani nástup jesene zastaviť bohatý kultúrny život. Októbrová príroda v Piešťanoch a okolí je nádherná a jedine tu môžete spojiť relax vonku s oddychom pri slávnych procedúrach, v špičkových wellness centrách a aj s kultúrou. O októbrových podujatiach v Piešťanoch informuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Septembrové podujatia prilákali do Piešťan top slovenské médiá

1.10.2021: Úplne nový festival secesie aj tradičná výstava Victoria Regia uzatvorili tento rok v spoločnom termíne letnú turistickú sezónu v Piešťanoch. Na obidvoch podujatiach sa zúčastnila skupina novinárov, ktorá do Piešťan prišla na pozvanie Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Piešťany v kultúrnom živote nepoľavujú ani po letných prázdninách

8.9.2021: Ak túžite po zábave a príjemne strávenom čase v čarovnom prostredí, tak vycestujte do Piešťan! Síce máme po letných prázdninách, no to nič nemení na fakte, že Rezort Piešťany s bohatým kultúrnym programom nepoľavuje ani počas nadchádzajúcich týždňov.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Kultúra v Piešťanoch ide opäť na plný plyn

14.8.2021: Piešťany a okolie sú známe pestrou ponukou podujatí a otázka nie je, či sa tu možno tešiť na nejakú akciu, ale kedy a na akú. Aj na najbližšie týždne pripravili organizátori podujatia, vďaka ktorým to bude v kúpeľnom meste žiť.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Mestský park zdobia nové umelecké diela

13.8.2021: Mestský park v Piešťanoch od 11. augusta 2021 zdobia nové umelecké diela. Autorom kovových plastík z kolekcie Variácie na nekonečno, ktoré v parku pribudli, je významný slovenský sochár Alexander Trizuljak (1921 – 1990). V Dome umenia Piešťany sa bude konať aj jeho retrospektívna výstava.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Piešťany počas nasledujúcich týždňov ožijú kultúrou

26.7.2021: Skvelá hudba, šport, pouličné umenie, historické automobily amnoho ďalšieho. Pre návštevníkov Rezortu Piešťany sú počas nadchádzajúcich prázdninových týždňov pripravené lákavé kultúrne podujatia, ktoré by si nemal nechať ujsť žiaden pôžitkár.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


V Piešťanoch znova odhalia 28-tonovú plastiku Alexandra Trizuljaka, 50 rokov bola skrytá v depozite.

16.7.2021: Plastiku s názvom Pocta IX. symfónii Ludwiga van Beethovena od známeho slovenského sochára presunuli do parku na Kúpeľnom ostrove. Za prítomnosti rodiny Trizuljakovcov ju slávnostne odhalia v piatok 30.7. 2021.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Stačí prísť a bicyklovať: Rezort Piešťany otvára požičovňu bicyklov.

16.7.2021: Na výlety po Piešťanoch a okolí si môžu cykloturisti odteraz bicykel požičať v novootvorenej požičovni, ktorú prevádzkuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


V Piešťanoch ožíva storočná tradícia živého šachu veľmajstrov.

13.7.2021: V minulosti patrili šachové turnaje v kúpeľných mestách medzi obľúbené a vyhľadávané podujatia. Práve v Piešťanoch sa k nim viaže viac ako storočná tradícia, ktorá sa po dlhej odmlke vracia medzi návštevníkov i miestnych obyvateľov. Na Živý šach veľmajstrov sa možno tešiť už 17. júla.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rekonštrukcia piešťanského Kolonádového mosta za 1,5 milióna eur je hotová!

1.7.2021: V roku 2019 sa začali rekonštrukčné práce na Kolonádovom moste, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou histórie Piešťan. Obyvatelia a i návštevníci kúpeľného mesta sa konečne môžu tešiť zvynovenej kultúrnej pamiatky, ktorej slávnostné otvorenie prebehne v piatok 2. júla 2021.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Z piešťanských parkov budú galérie pod holým nebom.

28.6.2021: Piešťany ožívajú umením! Mestské kultúrne stredisko Piešťany prináša po desaťročiach slávnu cyklickú výstavu Sochy piešťanských parkov. Tradícia plenérových výstav v parkoch a na Kúpeľnom ostrove sa vo vynovenej forme už zakrátko znovu prebudí k životu. Prvých návštevníkov výstava privíta 30. júna 2021.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rezort Piešťany spúšťa centrálny kalendár podujatí v Piešťanoch a okolí. Pridať sa môže každý organizátor.

17.6.2021: Všetky pripravované a plánované podujatia v meste Piešťany, Vrbové a v okolitých obciach budú sústredené na jednom mieste, kde ich budú môcť potenciálni návštevníci ľahko nájsť – a to v centrálnom kalendári podujatí, ktorý aktuálne spúšťa OOCR Rezort Piešťany. Kalendár je už plne funkčný a organizátori doň môžu pridávať svoje podujatia.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Piešťany sa slovenským top médiam predstavili ako destinácia pre aktívnu dovolenku.

8.6.2021: Predstaviť piešťanský región ako miesto ideálnej dovolenky aktívnych ľudí bolo cieľom novinárskej cesty pre zástupcov popredných celoslovenských médií. Jedenásť novinárov pricestovalo do Piešťan na pozvanie Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


V Piešťanoch znova osadia 22-tonovú plastiku Alexandra Trizuljaka.

10.5.2021: Plastiku s názvom Pocta IX. symfónii Ludwiga van Beethovena od známeho slovenského sochára, ktorá bola desiatky rokov ukrytá v depozite, prenesú opäť do parku na kúpeľnom ostrove. Po päťdesiatich rokoch sa dielo znova ocitne na očiach verejnosti.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Takmer stotisíc eurami podporí Rezort Piešťany projekty súvisiace s rozvojom cestovného ruchu v regióne.

15.3.2021: Výberová komisia rozhodla o pridelení finančných prostriedkov, ktorými Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany tento rok podporí nové aj existujúce projekty rozvoja turizmu v piešťanskom regióne. Príspevok získa 29 z 54 prihlásených projektov.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Minulý rok bol zlý, ale pre náš región neznamenal katastrofu.

4.3.2021: Podľa nedávno zverejnených oficiálnych štatistických údajov klesli minulý rok počty hostí v ubytovacích zariadeniach na Slovensku na úroveň spred dvadsiatich rokov. Ako sa v tomto smere držal v roku 2020 piešťanský región? Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zhodnotila ukazovatele činnosti ubytovacích zariadení na území svojej pôsobnosti.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Piešťanské kúpele ponúkajú liečbu tzv. post-covid syndrómu.

12.2.2021: Ministerstvo zdravotníctva avizovalo, že v dohľadnej budúcnosti chce umožniť ľuďom po prekonaní ochorenia Covid-19 kúpeľnú liečbu tzv. post-covidového syndrómu. Podľa prvotných vyhlásení by takáto starostlivosť mohla byť reálna už o niekoľko týždňov. Piešťany ponúkajú regeneráciu po prekonaní tohto ochorenia už dnes.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


Rezort Piešťany predlžuje lehotu na vyhodnotenie žiadostí o finančný príspevok.

11.2.2021: Všetci záujemcovia o tohtoročný príspevok z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany museli do 15. januára podať písomnú žiadosť o pridelenie finančných prostriedkov. Pôvodný termín vyhodnotenia žiadostí sa posúva na 15. marca, dôvodom je epidemiologická situácia.

Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


 

Rezort Piešťany pripravil pre verejnosť veľkú zimnú výzvu.

26.1.2021: Vyberte sa na výlet do okolia a vyhrajte! Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany odmení ľudí, ktorí budú spoznávať piešťanský región a o svojom výlete napíšu. Cestovanie je dnes síce sťažené, no kto chce zážitky, ten ich dokáže nájsť kedykoľvek a kdekoľvek.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF

 


 

V Piešťanoch budú pri testovaní pomáhať aj tí, ktorí ekonomicky najviac trpia.

21.1.2021: Pandemickými obmedzeniami trpia najviac, a predsa nezištne pomáhajú! Piešťanské hotely a reštaurácie okamžite zareagovali na prosbu mesta o pomoc pri druhom celoplošnom testovaní na Covid-19.Podnikateľské subjekty združené v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Rezort Piešťany poskytnú kompletné občerstvenie personálu všetkých osemnástich odberových miest mesta Piešťany.

Viac informácií Stiahnuť tlačovú správu v PDF