Rezort Piešťany spúšťa centrálny kalendár podujatí v Piešťanoch a okolí. Pridať sa môže každý organizátor .

Ani dlhé pandemické obdobie nezobralo Piešťancom chuť organizovať podujatia rôzneho druhu. Už dnes vieme o desiatkach pripravovaných akcií, ktoré sa budú konať počas nadchádzajúcich mesiacov v kúpeľnom meste a jeho okolí. Pre lepšiu prehľadnosť a orientáciu sa Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany rozhodla sústrediť informácie o podujatiach na jednom mieste. Pre obyvateľov i návštevníkov mesta spúšťa centrálny kalendár podujatí, ktorý je možné nájsť na adrese: https://kalendar.rezortpiestany.sk.

Všetky pripravované a plánované podujatia v meste Piešťany, Vrbové a v okolitých obciach budú sústredené na jednom mieste, kde ich budú môcť potenciálni návštevníci ľahko nájsť – a to v centrálnom kalendári podujatí, ktorý aktuálne spúšťa OOCR Rezort Piešťany. Kalendár je už plne funkčný a organizátori doň môžu pridávať svoje podujatia.

Čo pre to treba spraviť? Postup je jednoduchý. Stačí, ak záujemca kontaktuje Rezort prostredníctvom emailu: podujatia@rezortpiestany.sk a dodá základné informácie o podujatí: jeho názov, dátum a čas konania, miesto, cenu vstupného, možnosť zakúpenia vstupeniek, trvanie, typ podujatia a jeho celkový popis, minimálne tri fotografie či plagát a ideálne aj YouTube video spolu s kontaktnými údajmi organizátora.

Kalendár, ktorého cieľom je sumarizovať všetky podujatia na jednom mieste, bude následne uverejnený na stránke Rezortu Piešťany, pričom na svoje stránky si ho budú môcť prevziať napríklad aj hotely v Piešťanoch, prípadne i samotné mesto Piešťany a okolité obce. „Zatiaľ navrhujeme rozčlenenie podujatí v rámci kategórií hudba, pre deti, pre seniorov, výstavy, divadlo, film, tanec, šport, aktivity so sprievodcom a náučné aktivity,“ približuje zámer Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany, pričom hlavnou myšlienkou projektu má byť centralizovanie informácií na jednom mieste tak, aby si každý hotel nemusel vytvárať svoj vlastný kalendár. Takto bude pre obyvateľov Piešťan a okolitých obcí, i pre ich návštevníkov, k dispozícií iba jeden kalendár, ktorý bude môcť ktokoľvek zdieľať na svojich stránkach a navyše bude vždy aktuálny a ľahko prehľadný.

Keďže ide o nový projekt, počas aktuálnej sezóny bude vedenie Rezortu Piešťany s centrálnym kalendárom pracovať tak, aby boli vychytané všetky prípadné nedostatky a v budúcnosti sa plánuje vytvorenie aj jeho jazykových mutácií pre zahraničných turistov.