Komentované prehliadky.

Hovoríte si, že v Piešťanoch ste už boli a videli ste to najlepšie? Že vás v známom kúpeľnom meste už nemá čo prekvapiť? Opak je pravdou. Až komentovaná prehliadka mesta so sprievodcom vám ukáže, aké rôzne ďalšie poklady Piešťany ešte ukrývajú.

Viac informácií

 


 

Virtuálna prehliadka histórie Kolonádového mosta.

V priestoroch Piešťanského informačného centra na zrekonštruovanom Kolonádovom moste sa obyvatelia a návštevníci Piešťan môžu prostredníctvom virtuálnej reality preniesť do minulosti.

Viac informácií

 


 

Socha Barlolámača.

Pri priečelí Kolonádového mosta stojí už takmer deväťdesiat rokov, no len málokto z ľudí, ktorí okolo neho prechádzajú, vie, že socha je vlastne geniálny marketingový produkt, a to z roku 1894! Lámač bariel dlho existoval len na papieri, až v roku 1930 ho dal Ľudovít Winter zvečniť do bronzu. Autorom sochy, ktorá sa na svoje miesto dostala o tri roky neskôr, je Robert Kühmayer.

Viac informácií

Barlolámač a Kolonádový most Piešťany

 


 

Kopec Ahoj turistický výstup.

Neďaleký kopec Ahoj je nie len známy pre šesť cyklotrás, ale aj magickou scenériou, ktorá sa vám naskytne počas výstupu. Kvarteto známych okolitých vrchov dopĺňa Marhát, Havran a Bezovec, ktorý môžete absolvovať a to nie len počas sto jarných kilometrov.

 


 

Plavba loďou okolo Sĺňavy.

Prevádzka lode je závislá od počasia. Počas bežných podmienok sa plaví od marca do novembra, využívajúc dva okruhy. Prvý, krátky, trvajúci 50 minút a loď vás zavedie k Vtáčiemu ostrovu a späť. Druhý okruh, nazývaný aj dlhý, trvá 75 minút, kde loď ide okolo Vtáčieho ostrova cez Ratnovskú zátoku k Drahovskej hati, odtiaľ k Rybárskemu dvoru a späť.

 


 

Okružná jazda vláčikom piešťanský expres.

Vláčik premáva z Kúpeľného ostrova do centra mesta a späť. Počas stojej jazdy stojí na jedenástich pravidelných zastávkach, kde môžu záujemcovia ľubovoľne začať alebo ukončiť jazdu. Jeden plný jazdný okruh trvá cca 40 minút. Jazdí od mája do septembra a nepremáva v prípade dažďa alebo nepriaznivého počasia.

 


 

Kolookruh Sĺňava.

Je to okružná trasa, s asfaltovým povrchom okolo vodnej nádrže Sĺňava, ktorá je vhodná na rekreáciu, oddych no najmä na šport. Môžete ho absolvovať na bicykli, na korčuliach, behom, alebo chôdzou. Asfaltový povrch je široký od troch do štyroch metrov.

 


 

Balneologické múzeum Imricha Wintera.

Múzeum bolo založené v roku 1928 pod názvom Piešťanské múzeum.V prvej expozícii múzea, ktorá niesla názov Etnografická zbierka, boli vystavené: flóra, fauna, národopisná keramika, kroje a výšivky, ľudová architektúra, slovenské rezbárstvo a maľby, história a archeológia. V roku 1951 bolo múzeum zoštátnené a stalo sa Okresným múzeom a v roku 1963 bolo premenované na Balneologické múzeum.

Viac informácií o Balneologickom múzeu Múzeá

 


 

Vojenské historické múzeum Piešťany.

Múzejné oddelenie Piešťany, ktoré je súčasťou Vojenského historického ústavu sa začalo budovať v roku 2002 v objektoch po zrušenej 32. leteckej základni. Stále expozície sú vybudované v južnej časti piešťanského letiska. V expozíciách je pre verejnosť sprístupnených viac ako 400 kusov trojrozmerných zbierkových predmetov prezentujúcich výzbroj, výstroj a techniku používanú v čs. armáde od konca II. svetovej vojny až po rok 1992.

Viac informácií o Vojenskom historickom múzeu Múzeá

 


 

Pamätná izba Ivana Krasku.

Od 12. júla 1976 pri príležitosti 100. výročia narodenia slovenského básnika, národného umelca Ivana Krasku, Balneologické múzeum slávnostne otvorilo expozíciu, pamätnú izbu Ivana Krasku. Expozícia má dve časti.

 


 

Sochy piešťanských parkov.

Nie len v areály Piešťanského mestského parku, ale aj pri prechádzke po Kúpeľnom ostrove postrehnete nepreberné množstvo sôch v blízkosti vychádzkových chodníkov.

 


 

Vážsky ostrov Lido.

Ostrov nachádzajúci sa v bezprostrednej blízkosti Domu umenia Piešťany je známou oddychovou zónou nie len pre turistov a obyvateľov Piešťan, ale aj tradičným miestom pre prechádzku v prírode, šport, opekačku alebo rybačku.

 


 

Vtáčí ostrov Čajka.

Vybudovanie vodnej nádrže Sĺňava sa datuje na rok 1959. Súbežne s jej realizáciou bola vytvorená plocha s výsadbou a ostrov Čajka, nazývaný aj dnes ako Vtáčí ostrov. Obe miesta sa stali chránenými vtáčími územiami.

 


 

Sĺňava priehradné jazero.

Priehrada, ktorá je aj jazerom nesúcim si názov Sĺňava práve pre veľký počet slnečných dní počas roku v tomto regióne je jedným z najvýznamnejších letných a rekreačných oblastí.

 


 

Obraz Alfonsa Muchu v hoteli Thermia Palace.

Keď sa v reštaurácii hotela Thermia Palace správne usadíte, môžete si okrem jedla vychutnávať aj pohľad na známu maľbu Alfonsa Muchu. Umelec sa piešťanským kúpeľníkom poďakoval darovaním obrazu s dlhým, no výstižným názvom Buď pozdravený, požehnaný prameň života. Maľoval ho na mieru do päťuholníkového priestoru nad dverami jedálne hotela Thermia Palace.

Viac informácií

 


 

Pitný prameň pri Napoleónskych kúpeľoch.

V blízkosti kúpeľných kúpalísk je aj prameň, ktorého liečivá voda sa dá aj piť. Obsah minerálov v tejto vode je omnoho vyšší ako pri bežnej minerálnej vode dostupnej v obchode. Preto je potrebné dodržiavať minimálne odporučené dávkovanie.

 


 

Dom Umenia Piešťany.

Centrum kultúrneho a spoločensko umeleckého života navrhnuté v 70. rokoch Ing. Arch. Ferdinandom Milučkým, stojí na brehu Váhu, na kraji mestského parku. Je dejiskom koncertného života, divadla, filmu, televíznych show, kongresov, ale aj výstav.

 


 

Čertova pec malá krasová jaskyňa.

Len pár kilometrov za Piešťanmi je miesto, ktoré vás vráti v čase až hlboko do praveku. Verejnosti voľne prístupná krasová jaskyňa má veľkú archeologickú hodnotu, pretože sa tu našli dôkazy viacnásobného pravekého osídlenia a ide o najstaršie jaskynné osídlenie u nás.

Viac informácií

 


 

Park miniatúr v Podolí.

Pod holým nebom v expozícii je v súčastnosti umiestnených viac ako 70 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rodinných domov známych osobností. Tajomnú atmosféru poniektorých z nich si môžete vychutnať aj počas nočnej prehliadky, kedy sú modely vhodne osvetlené pre tento večerný zážitok.

 


 

Vtáčie zoo na kúpeľnom ostrove.

Bežné vtáctvo počas roka migruje. Avšak výber vtáctva v tôni vtáčej voliéry voľne prístupnej na Kúpeľnom ostrove v blízkosti Kolonádového mosta je omnoho pestrejší. V priebehu celého roka je spomenuté vtáčie zoo voľne a ľahko dostupné verejnosti pri prechádke parkom.