Ponuka plavieb.

Plavby po rieke Váh v Piešťanoch sú obľúbenou turistickou atrakciou, ktorá ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť spoznať krásy mesta a jeho okolia z vodnej hladiny. Tieto plavby sú dostupné prevažne počas teplejších mesiacov, od jari do jesene a sú ideálnou voľbou pre rodiny, páry aj jednotlivcov, ktorí chcú zažiť pokoj a krásu tohto regiónu z iného pohľadu.

Viac informácií o ponuke plavieb

 


Splavovanie Váhu.

Sezóna splavov na Váhu sa začne 22. apríla a potrvá až do konca septembra. Organizátori splavov zostavili trasy tak, aby sa na vode zabavili nielen milovníci vodných adrenalínových športov, ale aj rodiny s deťmi a všetci výletníci, ktorí chcú v Piešťanoch relaxovať, a pritom zažiť niečo nové.

Viac informácií o splavovaní Váhu

 


Komentované prehliadky.

Hovoríte si, že v Piešťanoch ste už boli a videli ste to najlepšie? Že vás v známom kúpeľnom meste už nemá čo prekvapiť? Opak je pravdou. Až komentovaná prehliadka mesta so sprievodcom vám ukáže, aké rôzne ďalšie poklady Piešťany ešte ukrývajú.

Viac informácií o komentovaných prehliadkach

 


 

Zážitková jazda pre deti.

Jazda za záchranu kaštieľa v Moravanoch. Doprajte deťom zážitkovú jazdu na najkrajšom detskom okruhu na Slovensku a zároveň podporte dobrú vec.

Viac informácií o zážitkovej jazde

 


Wellness kúpeľ.

Piešťanské kúpele známe pre minerálnu vodu, ktorá je súčasťou wellness procedúry nie len pri balneoterapii, bazénovom kúpeli známym pod názvom Bahnisko & Zrkadlisko, plynovým suchým, uhličitým, alebo vírivým, perličkovým kúpeľom.

 


 

Bahenné zábaly.

Súčasťou kúpelnej procedúry pod názvom Bahnisko, ale aj ako samostatnej procedúry – bahenného zábalu, prípadne unikátneho postupu nazývaného „Piešťanské parafango“.

 


 

Wellness masáž.

Súčasťou cielenej masáže je možné absolvovať procedúru klasickú, reflexnú, podvodnú, ale aj clarins celotelovú masáž.

 


 

Sauna procedúra.

Prevažná väčšina hotelových zariadení disponuje saunovým komplexom od bežných sáun ako suchá, infra, parná alebo fínska.

 


 

Kondičná chôdza Nordic walking.

Druh rekreačnej chôdze známej aj ako severská chôdza, ktorá sa stala ideálnou formou fyzického tréningu. Za pomoci špeciálnych palíc sa zvýšila účinnosť oproti normálnej chôdzi. V areáli Kúpeľného ostrova v blízkosti nábrežia Jusztusa Jánosa Torkosa sa nachádza špeciálne upravený rehabilitačný chodník práve pre tento druh chôdze. Chodník je rozšírený o cvičiace drevené časti určené pre pacientov s poruchami pohyblivosti dolných končatín na nácvik chôdze.

 


 

Fitness cvičenie.

Nie len v kúpeľnom areáli, ale aj v širšom centre Piešťan nájdete nepreberné množstvo fitness centier, ktoré inovatývnym spôsobom ponúkajú pod vedením kvalifikovaných trénerov cvičiace programy zamerané podľa vašej potreby.

 


 

Cykloturistika Sĺňava a okolie.

Piešťany ležia na Vážskej cyklomagistrále. Nielen priamo v kúpeľnom meste, ale aj v jeho okolí sú prakticky neobmedzené možnosti cykloturistiky pre každého. Jednoduchšie trasy ako je napríklad okruh okolo Sĺňavy zvládnu aj rodiny s deťmi, náročnejší cyklisti sa môžu vybrať do okolitej prírody a milovníci adrenalínových jázd si prídu na svoje na kopci Ahoj nad Piešťanmi, kde sa nachádza bike park s traťami rôznej náročnosti.

Na výlety po Piešťanoch a okolí si môžu cykloturisti odteraz bicykel požičať v novootvorenej požičovni, ktorú prevádzkuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Viac informácií o požičovni byciklov

 


 

In-line korčulovanie kolookruh Sĺňava.

Asfaltový rekreačno-náučný okruh široký 3-4 metre vedie po rovine od Krajinského mosta smerom na Lodenicu, priehradu Drahovce a späť po ľavej strane brehu Váhu k mostu. Na korčuliach tento okruh zvládnete za cca jeden a pol hodiny pokojným tempom v prípade bezvetria.

 


 

Street workout ihrisko.

Ihrisko street workoutu v blízkosti Krajinského mostu pri Vážskej ulici určené na funkčný tréning pod holým nebom. Workout preliezky svojím dizajnom a využiteľnosťou navrhnuté ľuďmi, ktorí sa tomu aktívne venujú je možné navštíviť nonstop aj vo večerných hodinách, kde je priestor umelo osvetlený. Vstup je bezplatný.

 


 

Lyžovanie na tráve v obci Banka.

Mesto Piešťany je prvým mestom na Slovensku, kde sa tento druh športu objavil a pretrváva až do dnes.

Viac informácií o lyžovaní na tráve

 


 

Lyžovanie a snowboarding.

V regióne Piešťan sú možnosti zimných športov bezprostredne v blízkosti troch lyžiarskych stredísk s umelým zasnežovaním ako Ski Bezovec, Skipark Kálnica a Skiland Stará Myjava a dve strediská bez zasnežovania Veľká Javorina a Ski Banka Ahoj.

 


 

Kanoistika a veslovanie piešťanský klub.

Oba tieto športy majú dlhú tradíciu a vychovali množstvo slovenských reprezentantov. Piešťanský klub rýchlostnej kanoistiky spolu s veslárskym klubom sídlia v areáli Lodenice.

 


 

Vodné športy.

Vodná nádrž Sĺňava ponúka široký priestor pre vodné lyžovanie, wakeboarding a taktiež wakeskate. Vodnolyžiarsky vlek – areál Wake Soul je na ľavej východnejšej strane nádrže Ratnovskej zátoky prístupný z obce Ratnovce.

 


 

Fitness & kulturistika.

V Piešťanoch sa nachádza veľké množstvo kvalitných posilňovní, ktoré sú súčasťou wellnes priestorov ale aj samostatných priestorov s odborne vyškoleným personálom.

 


 

Beh.

Ak beháte sami, alebo túto aktivitu máte radšej spojenú so stretávaním nových ľudí, je tu bežecká komunita WeRunPiestany. Spoznaním nových ľudí, získate motiváciu a nové bežecké zážitky spolu so skvelou partiou ľudí.

 


 

Loptové hry.

V letnom období v centre, ale aj okolí Piešťan nájdete ideálne podmienky pre loptové hry vrátane tenisu a golfu.

 


 

Plávanie.

Plavecké priestory s krytým bazénom, plaveckým bazénom prípadne saunou. V prípade kolektívnych športov vodné pólo patrí v Piešťanoch k najstarším športom, ktorému sa venujú chlapci, muži ale aj dievčatá a ženy aktívne úspešné ako viacnásobné majsterky Slovenska.

 


 

Jazda na koni.

I keď plemeno Paso Fino Colombiano je temperamentné je pohodlné na jazdu pre všetky vekové kategórie. Je to jediné plemeno na Slovensku o ktorých možnostiach jazdenia a vychádzok sa môžete informovať na mieste ale aj telefonicky.