Neseď doma, poď do Piešťan!

Mestá a obce v piešťanskom regióne lákajú na nadupaný kalendár podujatí a festivalov 2022

Mestá a obce v piešťanskom regióne lákajú na nadupaný kalendár podujatí a festivalov 2022

Po dlhej pandemickej prestávke Piešťany potvrdzujú svoju povesť mesta podujatí. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva všetkých obyvateľov a návštevníkov na viac ako stovku akcií, ktoré sa budú vregióne konať tento rok. Sú medzi nimi veľké medzinárodné festivaly a ďalšie podujatia s dlhoročnou tradíciou, ale aj rôzne novinky. Tohtoročný piešťanský kalendár podujatí sľubuje oddych a zábavu pre ľudí všetkých vekových kategórií a rôznorodých záujmov.

Piešťany, 23. februára 2022 – Od marca až do decembra bude mesto a jeho okolie plné života. Ťažiskom piešťanských podujatí sú tradične mesiace máj až jún, no aj zvyšok roka bude naozaj silný a pestrý.

„Už približne mesiac pred oficiálnym otvorením letnej kúpeľnej sezóny Piešťany výrazne ožijú podujatiami,“ avizuje výkonná riaditeľka OOCR Rezort Piešťany Tatiana Nevolná. „Hneď v prvý májový deň oslávime 110. výročie hotela Thermia Palace, krátko nato sa bude konať Festival letectva, Piešťany 2022 s mimoriadne atraktívnym programom. Nebudú chýbať obľúbené Tradičné umelecké remeslá, potom v júni neodmysliteľné 29. Piešťanské zlaté stuhy, pri ktorých si pripomenieme i 90. výročie konania prvých Concours d ́Elegance v Piešťanoch, a tiež Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny. Čaká nás aj noblesný Art Nouveau Festival – Zlatý vek Piešťan, ktorého tradíciu založili kúpele minulý rok a hneď nultý ročník bol veľmi úspešný. K letným Piešťanom patrí aj 67. music festival Piešťany či Piešťany Street ART Festival pouličného umenia, čakajú nás tiež Organové dni, 17. medzinárodný filmový festival Cinematik asymbolické uzavretie hlavnej sezóny vpodobe medzinárodnej súťaže a výstavy kvetín Victoria Regia. Na jeseň nebude chýbať Astrofilm a rok uzavrieme Vianočným koncertom a Silvestrovským behom. Spomenula som tu len najznámejšie podujatia, ale piešťanský kalendár je oveľa bohatší. Všetkých do Piešťan srdečne pozývame, podrobnejšie informácie o dianí v našom regióne neustále aktualizujeme na našej webovej stránke v sekcii kalendár podujatí.“

Ožívajú aj ďalšie mestá a obce v regióne

„Mnohé ztohtoročných podujatí podporila OOCR Rezort Piešťany príspevkami zbalíka určeného na projekty cestovného ruchu,“ dodáva Michal Bezák, predseda predstavenstva Rezortu Piešťany. „Okrem rôznych akcií Rezort Piešťany tento rok podporí aj údržbu turistických chodníkov a oddychových zón v meste a okolí. Vďaka príspevku vznikne tiež aplikácia Gotický kostol Starý kláštor v priebehu dejín, ktorá bude slúžiť na propagáciu tejto našej národnej kultúrnej pamiatky a rozvoj jej turistického potenciálu. Rezort Piešťany tento rok príspevkom podporí aj prevádzku kúpaliska EVA“.

Ožívajú aj ďalšie mestá a obce v regióne

Okrem spomenutých najznámejších podujatí sa môžu návštevníci po celý rok tešiť na desiatky ďalších akcií, a to nielen priamo v kúpeľnom meste, ale aj v okolitých mestách a obciach, ktoré sú členmi Rezortu Piešťany. Za všetky podujatia v regióne vyberáme:

  • Na konci apríla sa bude v meste Vrbové a v obciach Jalšové, Drahovce, Banka a Veľké Orvište konať Stavanie mája, o mesiac neskôr sa otvoria Vrbovské pivničky pre každého, kto bude chcieť ochutnať vína z okolia Malokarpatskej vínnej oblasti a Moravy.
  • Druhá májová sobota v Hlohovci a Drahovciach patrí kvetinovému trhu Deň kvetov
  • Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pozýva Hlohovec do Zámockej záhrady na Cesturozprávkovým lesom, v Hlohovci bude po celé leto prebiehať Fraštacké leto plné podujatí
  • Na konci júna sa v Krakovanoch uskutočnia už 55. Folklórne slávnosti, v júli zasa v tejto obci oslávia Medzinárodný deň čipky.
  • Mesto Vrbové okrem iného pozýva v júli na známy hudobný festival Vrbovské vetry aj na beh zdravia Vrbovskú pätnástku – Memoriál Štefana Kalužu. V októbri sa bude vo Vrbovom konať Jesenný vrbovský jarmok a v novembri Svätomartinské hody.
  • Bežecké preteky – memoriál Petra Minárecha – organizuje v júli aj obec Trebatice.
  • V Trebaticiach sa v auguste uskutočnia aj známe Hody Trebatice
  • Región bude tiež dejiskom 16. ročníka rekreačného prejazdu na bicykloch Cyklo Holeška Tour, ktorý bude štartovať 1. septembra v Šípkovom
Všetky potrebné informácie k podujatiam nájdete na adrese: https://kalendar.rezortpiestany.sk