Čas vianočných trhov, rozprávok a dobrôt: predvianočné Piešťany pozývajú na vyše 200 podujatí pre malých aj veľkých

Posledný mesiac roka bude v piešťanskom regióne čarovný a romantický. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva na viac ako 220 rôznych akcií, z ktorých si vyberie naozaj každý. Kompletný a neustále aktualizovaný prehľad podujatí je dostupný na adrese: https://kalendar.rezortpiestany.sk/.

Rezort Piešťany zverejnil prehľad podujatí, ktoré sa budú konať v regióne počas decembra. Dominovať im pochopiteľne budú vianočné trhy a vianočne ladené koncerty a predstavenia, no na svoje si prídu aj milovníci divadla, filmu, výtvarného umenia i športu. Nebude chýbať ani chutné jedlo a zábava.

„Srdečne všetkých pozývam na Piešťanské Vianočné trhy, ktoré sa začali už 24. novembra a potrvajú až do Nového roka. V rovnakom termíne sa konajú Vianočné trhy na Kúpeľnom ostrove. O niečo kratšie vianočné trhy ponúkajú mestá Hlohovec a Vrbové aj obce Ostrov a Jalšové,“ hovorí výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná. „Súčasťou Piešťanských Vianočných trhov budú počas piatkov, sobôt a nedieľ aj koncerty, spomeniem napríklad Beatles revival, Elán revival, Kabát revival, Gipsy Čáve alebo Modrovanku. Na Kúpeľnom ostrove bude cez víkendy súčasťou vianočných trhov minifarma a detský kolotoč.“

Okrem typických sezónnych trhov pozýva Rezort Piešťany aj na ďalšie vianočné podujatia. V Dome umenia sa predstaví Filip Jančík s koncertom Dokonalé Vianoce aj Mária Čírová s koncertom Moje Vianoce 2023, hotel Thermia Palace bude miestom Adventného koncertu Felixa Slováčka a Kino Úsmev v Hlohovci zasa uvedie koncert skupiny Fragile. Jedinečným zážitkom bude nepochybne Vianočný koncert zboru slovenských učiteliek Ozvena a Coro Laudamus Piešťany, ktorý odznie v kostole sv. Martina v Banke.

„Koncertov bude ešte oveľa viac, napríklad v Hlohovci aj v Piešťanoch vystúpi kapela Slniečko, v Drahovciach zasa Maroš Bango, na hudobných fanúšikov ani v decembri nezabúda reštaurácia La Musica, ktorá stále ponúka tematické hudobné večery so živými kapelami,“ dopĺňa Tatiana Nevolná. „Rada by som tiež pozvala na pekné komentované prehliadky Piešťan pod názvami Ochutnaj Piešťany a Ako Piešťanci ku kúpeľom prišli. Prvá je určená milovníkom gastronómie, druhá najmä pre rodiny s deťmi.“

Elektrárňa Piešťany organizuje v decembri už 16. charitatívny vianočný bazár, Kultúrny dom Jalšové navštívi Mikuláš a Bábkové divadielko Lienka. Empírové divadlo v Hlohovci bude dejiskom Vianočného koncertu Veronika Rabada a Kultúrny dom Drahovce ponúka deťom divadelné predstavenie Slovenské ľadové kráľovstvo 2.

Športovci si určite nenechajú ujsť Roľničkový beh v Banke, Štefanský výstup na Zlatý vrch ani známe silvestrovské športové podujatia.

Okrem viac ako dvoch stoviek podujatí pozývajú Piešťany aj na vianočné a silvestrovské pobyty. Napríklad Hotel Park ponúka možnosť rezervácie balíčkov, v ktorých je okrem ubytovania aj slávnostná vianočná alebo silvestrovská večera a kúpeľné procedúry. V hoteli Thermia Palace oslávite koniec roka s Milujem Slovensko band so Samom Tomečkom a Katkou Ščevlíkovou, v hoteli Esplanade s Evou Mázikovou.

„December je na podujatia a možnosti trávenia voľného času v našom regióne skutočne mimoriadne bohatý, odporúčam sledovať našu stránku, kde je kompletný súhrn všetkého, čo sa u nás deje,“ hovorí Tatiana Nevolná a dodáva: „Mnohé z podujatí alebo aj pobyt v niektorom z piešťanských hotelov môžu byť zároveň nezabudnuteľným zážitkovým vianočným darčekom pre niekoho, na kom vám záleží.“

Podujatia-prehlad-december-2023