Koncerty, komentované prehliadky, turistika, cyklistika aj program pre deti: Rezort Piešťany pozýva na aprílové podujatia

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany zverejnila prehľad podujatí, ktoré sa budú konať počas apríla v piešťanskom regióne. Na svoje si prídu milovníci kultúry aj športu, mnoho akcií sa počas nadchádzajúcich teplejších týždňov už uskutoční vonku, pod holým nebom. Pre návštevníkov sú pripravené desiatky rôznych podujatí, vyberie si každý.

Skvelé koncerty, divadlo, klubová zábava, ale aj jarný turistický pochod, komunitné cyklojazdy či akcie pre rodiny s deťmi sú na aprílovom zozname diania.

„Na všetky podujatia srdečne pozývam návštevníkov aj obyvateľov Piešťan,“ hovorí Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany. „S príchodom príjemného jarného počasia sa začína rozbiehať hlavná turistická sezóna asňou akcie pod holým nebom, ktoré knej neodmysliteľne patria. Sú to napríklad koncerty v hudobnej reštaurácii La Musica, ale aj tematické komentované prehliadky a športové podujatia.“

La Musica začína v apríli koncertom Good Old Times Band a ich swingom a evergreenmi, neskôr ponúkne aj oldies rock a blues, v hudobnej reštaurácii vystúpi aj Anita Soul v rámci Balans Tour.

Hlohovské Kino Úsmev pozýva na koncert Pavla Hamela a jeho hostí, KSC Fontána na koncert Ľudovíta Kašubu a Martiny Kreibich, piešťanský Dom umenia avizuje koncert Cimbal brothers & sláčikové kvinteto.

V Spoločenskom centre na Kúpeľnom ostrove sa uskutoční Aprílová párty: Beáta Dubasová – DJ Peter Hurajt a Kinosála Malá scéna ponúkne večer s pesničkami folkovej legendy František Nedvěd & Daniel Krob.

Kinosála DK Vrbové má na programe koncert Vítanie jari a oslava abstinencie – PARA, Karpatské chrbáty & Michal Kocáb. V ŽiWell Kursalone sa bude konať koncert Slobodná Európa a Bez ladu a skladu.

Milovníci divadla sa môžu tešiť na predstavenia v Dome umenia, ktorý uvedie Jaroslava Dušeka: Štyri dohody, ďalej činohru-komédiu Moje baby a pozýva aj na umelecký večer venovaný prvej dáme slovenskej činohry Emílii Vášáryovej.

„Príjemné jarné počasie dá znovu väčšie možnosti organizátorom outdoorových športových podujatí,“ pokračuje Tatiana Nevolná. „Bude sa konať turistický pochod Fornoseg-Frašták aj 45. ročník tenisového Ensana Slovakia Cup. Turistov radi privítame i na 46. ročníku Jarného pochodu HP a na komunitných cyklojazdách s názvom Prvý GRA-WELL s Osmičkou.“

Aj pre deti sú v apríli pripravené pekné podujatia. Spievankovo v Dome umenia, Koncert Dúhalka, Fíha Tralala – Koleso šťastia, pre mladých vedátorov Zvedárňa a všetky deti určite pobaví Karneval – divadielko z klobúka – škola mágie a kúziel.

„Rada by som upozornila aj na teleskopické pozorovanie jarnej oblohy ameteorov meteorického roja Lyridy, ktoré ponúkne hlohovská hvezdáreň,“ dodáva Tatiana Nevolná.

Obľúbené piešťanské komentované prehliadky prinesú vapríli nové témy. Nenáročná prechádzka Jarným lesom na Bakchus vilu očarí výhľadmi na vodnú nádrž Sĺňava a návršie Považského Inovca a oddychom v malebnej gazdovskej reštaurácii Furman s priľahlou zvernicou s danielmi, jeleňmi a muflónmi.

Druhá novinka snázvom Podivuhodné vody piešťanské prevedie účastníkov históriou termálnych prameňov, ich využitia a bonusom bude odhalenie tajomstiev súčasnej ochrany prameňov. A čo všetko môže vzácne pramene ohroziť? Aj na to odpovie táto komentovaná prehliadka.

Aktualizovaný zoznam všetkých podujatí v piešťanskom regióne je dostupný na adrese: https://kalendar.rezortpiestany.sk/podujatia

Zobraziť prehľad aprílových podujatí v PDF

Z aprílových podujatí vyberáme:

 • 5.4. Slobodná Európa a Bez ladu a skladu, koncert, ŽiWell Kursalon, Piešťany
 • 6.4. Turistický pochod Fornoseg-Frašták, turistické podujatie, štart: obecný úrad, Tepličky
 • 6.4. Pavol Hamel a hostia, koncert, Kino Úsmev, Hlohovec
 • 6.4. Vítanie jari a oslava abstinencie – PARA, Karpatské chrbáty & Michael Kocáb, Kinosála DK, Vrbové
 • 9.4. Cimbal brothers & sláčikové kvinteto, koncert, Dom umenia, Piešťany
 • 12.4. Juraj Hnilica – Sólo akusticky, koncert, Kursalon, Piešťany
 • 12.4. Anita Soul – Balans Tour, koncert, La Musica, Piešťany
 • 13.4. Deň zámockých pivníc 2024, komentovaná prehliadka zámockých pivníc a objektov +ochutnávka vín z produkcie vinárstva Golguz, Hlohovský zámok, Hlohovec
 • 13.4. a 14.4. Jaroslav Dušek: Štyri dohody, divadelné predstavenie, Dom umenia, Piešťany
 • 13.4. Luke Mizmor & Skyva, koncert, Elektrárňa Piešťany, Piešťany
 • 13.4. Koncert UKITAS, akustické hudobné zoskupenie v podaní Nikoly Benedikovičovej a Terézie Gregušovej, Thermia Palace, Kúpeľný ostrov, Piešťany
 • 19.4. Aprílová párty: Beáta Dubasová – DJ Peter Hurajt, koncert, Spoločenské centrum na Kúpeľnom ostrove, Piešťany
 • 20.4. Jarný pochod HP – 46. ročník, turistické podujatie, železničná stanica, Hlohovec
 • 20.4. Lastovička (Giacomo Puccini), priamy prenos z Metropolitnej opery New York, Dom umenia, Piešťany
 • 22.4. Spievankovo, predstavenie pre deti, Dom umenia, Piešťany
 • 23.4. Koncert Dúhalka, program k novému CD Dúhalkin svet, KSC Fontána, Piešťany
 • 24.4. Športová konferencia Happy Move, pre rodičov o zdravom životnom štýle dieťaťa, KSC Fontána, Piešťany
 • 24.4. Moje baby, činohra-komédia, Dom umenia, Piešťany
 • 27.4. František Nedvěd & Daniel Krob, večer s pesničkami folkovej legendy, Kinosála Malá scéna, Piešťany
 • 29.4. Fíha Tralala – Koleso šťastia, predstavenie pre deti, Kino Úsmev, Hlohovec
 • 30.4. Divadlo Dino: František Rehák: Doma je doma, krčmová komédia o tom, čo práve žijeme, KSC Fontána, Piešťany