Caffe Eden


 

Kontakt

ADRESA Caffe Eden, Winterova 60, 921 01 Piešťany
TELEFÓN +421 948 144 133
EMAIL bluesinfo@centrum.sk
WEB www.cafeeden.sk

Tridsiate roky minulého storočia patrili funkcionalizmu a práve Piešťany sú jednou z jeho bášt na Slovensku. Priamo v centre mesta, pri Moste večnej lásky zaujme svojou nadčasovosťou funkcionalistický Hotel Eden. Postavili ho podľa návrhu architektov Pavla Weisza a Ľudovíta Weissa v rokoch 1929 – 1930. V nárožnej budove sa na celom prízemí rozprestiera kaviareň Caffe Eden, ktorá tú s rôznymi obmenami – dizajnovými, vlastníckymi i konceptovými – funguje už 30 rokov. Minulý rok ju prebral nový majiteľ a aké má s kaviarňou plány a čo mu prekazila korona?


Caffe Eden čaká veľká rekonštrukcia

Pandémia urobila prakticky každej prevádzke škrt cez rozpočet – či už svojím náhlym príchodom, dĺžkou trvania, ale aj nečakaným uvoľňovaním opatrení. V tomto čase už mala mať Caffe Eden úplne nový vzhľad, ten však zatiaľ ostáva len na vizualizáciách. Stopku mu vystavila práve neistá budúcnosť.

Keď však pôjde všetko podľa majiteľových predstáv a plánov, v úplnom centre Piešťan vznikne kaviareň, ktorá svojím prostredím bude patriť medzi vlajkové lode podnikov na pešej zóne. Práve vďaka funkcionalistickej architektúre hotela prináša priestor kaviarne obrovský potenciál. Prízemie nárožnej budovy je totiž prakticky počas celého dňa zaliate slnečnými lúčmi, ktoré pridávajú čarovný punc celkovej atmosfére. Hostia sa však môžu tešiť aspoň z menších, no o to dôležitejších zmien. Jednou z nich je nové posedenie na terase. A čo tie ďalšie?

V Edene raňajky počas celého dňa

Ďalšou novinkou je zmena konceptu. Doteraz si v Caffe Eden mohli dať kávu a koláč, s novým majiteľom však pribudlo aj nové menu – raňajkové. Zaujímavosťou je, že raňajky sa budú servírovať počas celého dňa. Čo je nepochybne skvelou správou pre všetkých bohémov, ktorí si nastavujú budík aj na čas tesne pred obedom.

V Caffe Eden sa sústredia na tradičné raňajkové jedlá z kvalitných surovín. Jednoduché, rýchle, sýte a čerstvé. Naštartovať deň a v Caffe Eden pokojne i popoludnie môžete napríklad toastami s volským okom či výbornými párkami, ktoré si smiete osviežiť napríklad čapovaným pivom. Milovníkov sladkého zase potešia lievance s tvarohom a ovocím. A k nim napríklad čerstvý fresh či cappuccino z Lavazzy.

Radi budeme sledovať napredovanie piešťanského podniku Caffe Eden ďalej, zároveň držíme majiteľovi palce, aby zvládol realizovať výraznú premenu podniku podľa plánov. A vy, keď podľahnete upokojujúcej atmosfére Piešťan a zobudíte sa na obed, viete, kde sa dobre naraňajkujete aj popoludní.

Caffe Eden nájdete aj na instagrame.

Zdroj: Kávičkári.sk, Text: Tomáš Turek, Foto: Tomáš Turek