Piešťanský región púta pozornosť najvýznamnejších slovenských i zahraničných médií

V sobotu 12. augusta o 8.30 ráno mali diváci RTVS možnosť zažiť prostredníctvom televíznych obrazoviek splav Váhu, jednu z atraktivít piešťanského regiónu. Reportáž bola odvysielaná v nedeľnej repríze 13. augusta o 7.10 ráno. Zábery nakrútil štáb relácie Televíkend, ktorý divákov celoštátnej televízie nedávno zaviedol aj na návštevu k ornitológovi na Sĺňavu. Diváci Televíkendu sa môžu tešiť aj na 3. reportáž z Piešťan, počas ktorej prejdú na bicykli spolu s televíznym štábom Kolookruh Sĺňava.

Splavy Váhu sú už druhú sezónu jedným z ťahákov našej letnej sezóny, veľmi obľúbené sú aj komentované prehliadky u ornitológa spojené s krúžkovaním vtáčikov v chránenej oblasti Výsadba na Sĺňave,“ hovorí výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná. „Tieto a ďalšie jedinečné možnosti piešťanského regiónu si všímajú mnohé celoslovenské médiá. Niekoľkokrát u nás nakrúcal štáb Televíkendu, o aktivitách Rezortu Piešťany a podujatiach v našom regióne pravidelne informujú rozhlasové okruhy RTVS Rádio Slovensko, Rádio Regina a Rádio FM, takisto aj tlačové agentúry TA SR a SITA. V júni sme prezentovali Piešťany a okolie v rámci televízneho vysielania RTVS s názvom Deň v regióne.

Dianiu v piešťanskom regióne venujú pozornosť aj celoslovenské tlačené médiá. Tatiana Nevolná upresňuje: „Pravidelne o nás píšu časopisy Eurotelevízia, Báječná žena, Rytmus života, Evita, Sme ženy, Diabetik aj denníky Pravda, Plus jeden deň a Hospodárske noviny spolu s ich webmi. Nedávno priniesol krásnu reportáž z piešťanského regiónu Nový čas pre ženy a mesačník Magazín zdravia zasa uverejnil dvojstranu tipov toho naj, čo sa dá u nás vidieť a zažiť. Na obálke júlového vydania magazínu Sme ženy zažiarila piešťanská rodáčka, plavkyňa Martina Moravcová. Magazínu poskytla päťstranový rozhovor, v ktorom okrem iného hovorí aj o Piešťanoch. Fotografie k rozhovoru aj obálková fotografia vznikli v hoteli Thermia Palace, na záberoch sú aj priestory tamojšieho päťhviezdičkového wellness centra. Tieto a ešte mnohé iné mediálne výstupy a spolupráce sú výsledkom niekoľkoročného úsilia Rezortu Piešťany a našej PR agentúry, ktorá zastrešuje komunikáciu Rezortu od roku 2019.

česko-slovenská infocesta
Infocesta „Vychutnajte si leto v Rezorte Piešťany“ pre slovenských a českých novinárov sa konala 9. – 11. júna 2023.

Predseda predstavenstva Rezortu Piešťany Michal Bezák dodáva: „S novinármi pracujeme kontinuálne rôznymi formami, či už zasielaním tlačových správ, sprostredkovaním individuálnych rozhovorov a reportáží alebo pozvaniami na rôzne podujatia. Jedným z najefektívnejších a osvedčených spôsobov prezentácie sú novinárske cesty, počas ktorých predstavujeme zástupcom médií náš región. Práve na základe zážitkov z týchto ciest potom vznikajú tie najlepšie a mnohopočetné mediálne výstupy.

Maďarská novinárska infocesta v dňoch 13. – 16. apríla v spolupráci s KOCR Trnavský kraj.

Rezort Piešťany v úzkej spolupráci so svojimi členmi tento rok realizoval niekoľko novinárskych infociest nielen pre slovenské, ale aj pre zahraničné médiá:

  • pre maďarských novinárov v dňoch 13. – 16. apríla v spolupráci s KOCR Trnavský kraj
  • pre slovenských novinárov v termíne 9. – 10. mája, infocesta mala názov „Vitajte na Muchovej ceste
  • pre izraelské médiá dňa 15. mája, ktoré región navštívili na pozvanie KOCR Trnavský kraj
  • pre slovenských a českých novinárov sa konala 9. – 11. júna infocesta „Vychutnajte si leto v Rezorte Piešťany“, výstupy z tejto cesty sa objavili v celoštátnych českých médiách ako Blesk, Sedmička, Exkluziv, Čas pro hvězdy
  • pre izraelský podcast The Jerusalem post, počas cesty v spolupráci s KOCR Trnavský kraj sa nahrával podcast v dňoch 14. – 16. júla
  • v októbrovom termíne 6. – 9. 10. sa uskutočni infocesta pre cyperské a grécke médiá

Novinárske infocesty, public relations aj nákup mediálneho priestoru realizuje Rezort Piešťany s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

 

Nahrávanie izraelského podcastu The Jerusalem post v spolupráci s KOCR Trnavský krajv dňoch 14. – 16. júla 2023.
Infocesta „Vitajte na Muchovej ceste“ pre slovenských novinárov v termíne 9. – 10. mája 2023.