Rezort Piešťany pozýva na januárové podujatia: zaznejú novoročné koncerty, začína sa plesová sezóna

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva v januári na pestrý kultúrny a spoločenský program. V piešťanskom regióne sa budú konať koncerty rôznych žánrov, divadelné a filmové predstavenia, začne sa plesová sezóna a nebudú chýbať ani výstavy a atraktívne vzdelávacie podujatia v hlohovskom planetáriu.

Piešťany, 31. decembra 2023 – Organizátori pripravili pre návštevníkov piešťanského regiónu bohatú ponuku akcií. Na prelome rokov budú ešte stále otvorené vianočné trhy v centre Piešťan aj na Kúpeľnom ostrove, v Spoločenskom centre na Kúpeľnom ostrove sa bude konať Novoročný koncert Orchestra Afrodité.

„Sviatok Troch kráľov umocní predstavenie Nabucco , ktoré prinesie piešťanský Dom umenia v priamom prenose z newyorskej Metropolitnej opery,“ informuje Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany. „O deň neskôr sa bude v Dome umenia konať Novoročný koncert Na srdci mi hraj! a v kinosále Fontána sa 10. januára uskutoční Novoročný koncert Lucy & Gentlemen. Na januárové koncerty rôznych žánrov pozýva aj hudobná reštaurácia La Musica. Zoznam akcií je bohatý, odporúčam sledovať náš kalendár podujatí dostupný na adrese https://kalendar.rezortpiestany.sk/podujatia. Kalendár priebežne aktualizujeme, takže si tam každý môže nájsť informácie, ktoré práve potrebuje.“

Hlohovské Empírové divadlo pozýva na Novoročný koncert pod pyramídou, hvezdáreň a planetárium v Hlohovci ponúkajú dospelým aj deťom pozorovanie zimnej hviezdnej oblohy a dobrodružné objavovanie vesmíru.

Koncom januára prinesie Dom umenia činoherné predstavenie Poplach v hoteli Westminster aj priamy prenos Carmen z Metropolitnej opery New York.

Piešťanský hotel Thermia Palace pozýva na koncert Voising a Empírové divadlo v Hlohovci uvedie Divadlo Dobreta: Jaghali, Spievajúci oheň – divadelnú hru na motívy rómskych rozprávok.

Milovníkom divadla bude patriť aj posledný januárový deň. V kinosále Fontána sa predstaví Divadlo DINO s krčmovou komédiou Doma je doma.

Piešťany sú známe aj výstavami, január nebude výnimkou. Výstavné siene Domu umenia, Fontána, Stará lekáreň a Mólo pozývajú počas celého mesiaca na výstavy obrazov, plastík, kresleného humoru aj na medzinárodné bienále kresleného humoru a satiry Novomestský osteň 2023.

„Okrem spomenutých podujatí sa budú v piešťanskom regióne konať desiatky ďalších akcií, na ktoré tiež srdečne pozývam. Spoločenská sezóna bude čoskoro v plnom prúde, v Hlohovci sa už v polovici januára uskutoční reprezentačný ples vinárov. Návštevníci nášho regiónu sa majú naozaj na čo tešiť a každý si u nás určite nájde program podľa svojej chuti,“ dopĺňa Tatiana Nevolná.

Z januárových podujatí vyberáme:

• 1.1. Novoročný koncert: Orchester Afrodité, Spoločenské centrum na Kúpeľnom ostrove, Piešťany
• 6.1. Spieva celá dedina, Trojkráľové stretnutie, Kostol Nanebovzatia Panny Márie, Veľké Orvište
• 6.1. Nabucco (Giuseppe Verdi), priamy prenos z Metropolitnej opery New York, Dom umenia, Piešťany
• 7.1. Novoročný koncert: Na srdci mi hraj!, Dom umenia, Piešťany
• 7.1. Slovenské Ľadové Kráľovstvo 2, divadelné predstavenie, Kultúrny dom, Drahovce
• 10.1. Novoročný koncert: Lucy & Gentlemen, Kinosála KSC Fontána, Piešťany
• 13.1. Novoročný koncert pod pyramídou: Bratislava Hot Serenades, Empírové divadlo, Hlohovec
• 18.1. Silné reči v Piešťanoch, stand-up comedy show, Piešťanský pivovar ŽiWELL, Piešťany
• 19.1. Reprezentačný ples vinárov, Viecha Jašter, Hlohovec
• 26.1. Poplach v hoteli Westminster (Ray Cooney), činohra, Dom umenia, Piešťany
• 27.1. Carmen (Georges Bizet), priamy prenost z Metropolitnej opery New York, Dom umenia, Piešťany
• 27.1. Voising, koncert, Thermia Palace, Piešťany
• 28.1. Divadlo Dobreta: Jaghali. Spievajúci oheň, divadelná hra na motívy rómskych rozprávok, Empírové divadlo, Hlohovec
• 31.1. Divadlo DINO: Doma je doma, krčmová komédia o tom, čo práve žijeme, Kinosála KSC Fontána, Piešťany

Zobraziť zoznam podujatí v januári 2024