Objavujte tajomstvá Piešťan, o ktorých ste doteraz netušili

Hovoríte si, že v Piešťanoch ste už boli a videli ste to najlepšie? Že vás v známom kúpeľnom meste už nemá čo prekvapiť? Opak je pravdou. Až komentovaná prehliadka mesta so sprievodcom vám ukáže, aké rôzne ďalšie poklady Piešťany ešte ukrývajú.

Príležitosť, aká sa neodmieta. Aj tak by sme pokojne mohli nazvať možnosť absolvovať v Piešťanoch prehliadky mesta spolu so sprievodcom. Vďaka takto aktívne strávenému dňu prežijete čas nielen príjemný, ale aj užitočný.

Individuálne prehliadky sú vhodné tak pre návštevných nováčikov Rezortu Piešťany, ako aj pre pravidelných rekreantov. Vďaka prehliadkam si s kúpeľným mestom vytvoríte hlbší vzťah, pretože ho spoznáte detailnejšie. Zároveň sa dozaista oboznámite aj s novými lokalitami, z ktorých si do budúcna budete vedieť vybrať svoju obľúbenú.

Môžete si vybrať hneď z niekoľkých druhov prehliadok – či už bude zameraná na všeobecnú históriu mesta Piešťany, alebo špecificky, napríklad na históriu miestnej elektrárne, Domu umenia. Ak milujete prírodu, odporúčame veľmi zaujímavú a atraktívnu prezentáciu ornitológa. V nasledujúcich týždňoch môžete v Piešťanoch absolvovať nasledujúce komentované prehliadky:

 


 

Spoznajte mesto Piešťany a Kúpeľný ostrov

Počas Prehliadky mesta Piešťany 2022, ktorá je pre všetkých účastníkov zdarma, navštívite aj Kúpeľný ostrov a s lokalitou sa dôkladne zoznámite. Zahŕňa v sebe prehliadku najdôležitejších historických a architektonických pamiatok s výkladom. Rovnako tak profesionálneho miestneho sprievodcu, ochutnávku termálnej vody a pravých kúpeľných oplátok pri Napoleonskych kúpeľoch či rôzne rady a tipy od miestnych.

Viac informácií o prehliadke Spoznajte mesto Piešťany a kúpeľný ostrov

 


 

Na návšteve u ornitológa

Skupinka do 20 osôb môže absolvovať netradičnú prehliadku a krúžkovanie vtákov s ornitológom v chránenom areáli, ktorý nesie názov Výsadba, na Sĺňave v Piešťanoch. Počas pútavej dvojhodinovej prednášky ornitológa Ericha Kubicu sa okrem iného dozviete: ktoré vtáky hniezdia na Sĺňave, ktoré cez Sĺňavu migrujú, kde všade vyletelo a zahniezdilo sa lokálne vtáctvo, prečo je dôležitá ochrana prírody a ako môže byť človek jej súčasťou.

Viac informácií o ornitologickej prezentácií

 


 

Príbeh elektrárne pre malých i veľkých

Svoje čaro má i historická Elektráreň Piešťany, ktorej prehliadky sú rozdelené na dva varianty. Komentovaná prehliadka Tajomstvá elektrárne je zameraná na deti, pomôckou pri prechádzke bývalou obecnou elektrárňou je komiks a jeho hlavní hrdinovia, žiarovky Ela a Edo. Mladších súrodencov v predškolskom veku zatiaľ zabaví tematická omaľovánka.

Viac informácií o prehliadkach v Elektrárni Piešťany

 


 

Mesto ako galéria

Prehliadka so sprievodcom, ktorú by ste si v Piešťanoch rozhodne nemali nechať ujsť? Tak to je Mesto ako galéria – umenie verejného priestoru. Na prehliadke užšieho centra Piešťan  a kúpeľov sa dozviete viac zo zákulisia vývoja známeho podujatia Socha piešťanských parkov a nadobudnete pocit, ako keby ste sa ocitli na výstave umenia pod holým nebom. Na vybraných príkladoch sochárskych diel vo verejnom priestore vám sprievodca priblíži okolnosti a zmeny dobového myslenia, ktoré vplývali na umeleckú tvorbu od druhej polovice 20. storočia.

Viac informácií o prehliadke Mesto ako galéria

 


 

Piešťanská moderna – komentovaná prehliadka

Pútavá prehliadka taktiež pod patronátom sprievodkýň Evy Rohoňovej a Lívie Gažovej je venovaná medzivojnovej a povojnovej architektúre a bohatými informáciami ohúri všetky vekové kategórie.

Viac informácií o prehliadke Piešťanská moderna

 


 

Dom umenia – komentovaná prehliadka

Komentované prehliadky v architektonickom skvoste – Dome umenia, ktoré sú zdarma. Priestormi brutalistickej stavby, ktoré inak nie sú verejnosti voľne prístupné, budú účastníkov sprevádzať architektky Lívia Gažová a Eva Rohoňová.

Viac informácií o architektonickej prehliadke

 


 

Emil v meste – komentovaná prehliadka pre deti

Pod heslom „Forma nasleduje funkciu“ vzniklo niekoľko významných stavieb aj v Piešťanoch. Najlepším príkladom je Kolonádový most, ktorého autorom je Emil Belluš. A práve jeden z najvýznamnejších slovenských architektov 20. storočia bude ústrednou postavou podujatia. Prehliadka Emil v meste je určená pre deti a týka sa stavieb Emila Belluša s pracovným listom. Prostredníctvom nich deti hravou formou spoznajú diela architekta Belluša.

Viac informácií o prehliadke Emil v meste