Splavovanie Váhu

Zažite zmenu: Piešťany ponúkajú adrenalín!

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany prichádza s ďalšou aktivitou na zatraktívnenie turistickej destinácie Piešťany a okolie. Od apríla budú môcť návštevníci Piešťan splavovať Váh po troch rôznych trasách. Splavy sú pripravené tak, aby vyhovovali všetkým záujemcom vrátane rodín s deťmi.

Organizátori splavov zostavili trasy tak, aby sa na vode zabavili nielen milovníci vodných adrenalínových športov, ale aj rodiny s deťmi a všetci výletníci, ktorí chcú v Piešťanoch relaxovať, a pritom zažiť niečo nové.

Piešťany sú dlhodobo vnímané predovšetkým ako miesto, kam sa chodia uzdravovať chorí. Samozrejme, to je hlavné poslanie kúpeľov. My sa však našimi aktivitami snažíme ukázať návštevníkom aj inú tvár regiónu – takú, ktorá je určená aktívnym ľuďom v produktívnom veku a mladým. Kúpeľné mesto a okolie totiž ponúka okrem možností liečby a regenerácie aj mnoho príležitostí na aktívny oddych a zábavu pre každého, kto chce nielen pokojne relaxovať, ale aj zažiť niečo nové. Poznávanie prírody z vody je úžasný a neopakovateľný zážitok, pri ktorom si ľudia navyše aj zašportujú. Veríme, že aj vďaka tomu si odnesú z Piešťan nezabudnuteľné spomienky a radi sa k nám opäť vrátia.

Na výber budú štyri trasy na starom ramene Váhu: Sokolovce – Hlohovec, Nové Mesto nad Váhom – Piešťany, Jalšové – Hlohovec a Hlohovec – Sereď.

Splav bude možné absolvovať na nafukovacom alebo plastovom kanoe a rafte, ale aj na paddleboarde.

Každý splav sa začína registráciou a inštruktážou. Je možné prísť s vlastným vybavením a plavidlom, ale nie je to podmienka, pretože organizátor zabezpečuje všetko okrem občerstvenia. Odporúča sa priniesť si náhradné oblečenie, obuv, krém na opaľovanie a pokrývku hlavy.

Pred plavbou absolvuje každý účastník úvodnú inštruktáž s registráciou, následne dostane vodácke vybavenie. Prvá časť splavu trvá okolo dvoch hodín, po obedovom pikniku sa pokračuje približne rovnako dlho do cieľa.

Uvedené dĺžky splavov sú orientačné, pretože konkrétne trvanie vždy závisí od stavu vody, vetra aj celkovej atmosféry.

 


 

Splav Váhu Sokolovce – Hlohovec

Tento celodenný splav sa koná každý týždeň, na striedačku v piatky a nedele. Začiatok je o 09.30 hod. v Hlohovci, odkiaľ sa účastníci presúvajú autobusom na štart splavu do Sokoloviec. Splav sa končí vo východiskovom bode, kde sa aj začal.

Viac informácií o splave Sokolovce – Hlohovec

 


 

Nedeľný splav Váhu Nové Mesto nad Váhom – Piešťany

Celodenný splav sa koná každú druhú nedeľu. Deň sa začína o 09.30 hod. v Piešťanoch, odtiaľ sa ide autobusom na štart plavby. Výlet sa končí vo východiskovom bode. Počas celodenných splavov sa robí dlhšia prestávka na kúpanie či opekanie.

Viac informácií o splave Nové mesto nad Váhom – Piešťany

 


 

Poobedný splav Váhu Jalšové – Hlohovec

Tento poobedný splav sa začína každú druhú stredu, počas letných prázdnin každú stredu o 16. hod. v Hlohovci. Odtiaľ autobus prevezie účastníkov plavby do Jalšového a záver splavu je tam, kde bol aj jeho začiatok.

Viac informácií o splave Jalšové – Hlohovec

 


 

Splav Váhu Hlohovec – Sereď

Tento celodenný splav sa koná každú sobotu. Začiatok je o 09.30 hod. v Hlohovci, odkiaľ sa účastníci splavia až so Serede. Splav sa končí v kempingu odkiaľ účasníkov splavu odvezie autobus naspäť do Hlohovca

Viac informácií o splave Hlohovec – Sereď

 


Galéria:

 

Splavovanie Váhu je realizované v spolupráci s Banana Tour, s.r.o.