V Piešťanoch budú pri testovaní pomáhať aj tí, ktorí ekonomicky najviac trpia

Rezort Piešťany spolupráca

Podnikateľské subjekty združené v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Rezort Piešťany poskytnú počas plošného skríningu 23. a 24. januára kompletné občerstvenie personálu všetkých osemnástich odberových miest mesta Piešťany.

Pandemickými obmedzeniami trpia najviac, a predsa nezištne pomáhajú! Piešťanské hotely a reštaurácie okamžite zareagovali na prosbu mesta o pomoc pri druhom celoplošnom testovaní na Covid-19. Tzv. skríning sa bude v Piešťanoch konať počas víkendu 23. – 24. januára a záujemcovia si budú môcť dať urobiť test na osemnástich miestach.

V súvislosti s organizáciou testovania sa mesto obrátilo s prosbou o pomoc aj na miestnych podnikateľov v gastre, ktorí bez váhania ponúkli zabezpečenie stravy a pitného režimu pre personál odberových miest počas celého testovania.

„Už po druhýkrát stojí územná samospráva pred neľahkou úlohou zorganizovať plošné testovanie. Pri osemnástich odberových miestach a dvoch testovacích dňoch to v Piešťanoch znamená, že okrem iného musíme zabezpečiť takmer 500 stravných jednotiek pre všetkých zdravotníkov, administratívnych pracovníkov, koordinátorov,“ objasňuje viceprimátor Piešťan Ing. Mgr. Michal Bezák. „Vedel som, že s prosbou o pomoc sa obraciam na skvelých ľudí, majiteľov a manažérov piešťanských hotelov a reštaurácií, ale ich blesková priaznivá odozva ma aj tak poriadne prekvapila. Sú to podnikatelia v sektore, ktorý je najviac zasiahnutý súčasnými obmedzeniami, a predsa neváhali ponúknuť pomoc. Pritom všetci pomáhajú nezištne, reštaurácia La Musica za symbolickú odmenu. Pomoc ponúkli aj kúpele, no vďaka okamžitým reakciám iných subjektov bolo občerstvenie už zabezpečené v dostatočnej kapacite. Chcem sa všetkým, ktorí nám podali pomocnú ruku, poďakovať za skvelú komunikáciu, za pochopenie a ochotu, ale najmä za ľudskosť, spoľahlivosť a súdržnosť, ktoré v tejto ťažkej situácii vôbec nie sú samozrejmé.“

„Som veľmi hrdá na našu organizáciu a jej členov, ktorí ukázali, že dokážu držať spolu nielen v bezproblémových, ale aj v náročných časoch,“ dopĺňa Ing. Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany. „Hotely a reštaurácie, ktoré krízou trpia najviac, nezištne pomáhajú ďalšiemu členovi Rezortu Piešťany – mestu. Všetkým, ktorí takto spoločnými silami realizujú zadanie vlády, patrí moja veľká vďaka. Aj na tomto krásnom a povzbudzujúcom príklade vidieť, že naša sila je v spolupráci.“

Ktoré prevádzky budú v Piešťanoch pomáhať?
Reštaurácia Zuckmann zabezpečí obedy a večere, sladké občerstvenie, ovocie a vodu.
Hotel Park Avenue zabezpečí obedy vrátane sladkého občerstvenia a pitného režimu.
Hotel Park zabezpečí obedy, ovocie a sladké občerstvenie.
Reštaurácia La Musica dodá večere.
Vinotéka In Vino poskytne vodu a kávu.