Požičovňa bicyklov Rezort Piešťany

Na výlety po Piešťanoch a okolí si môžu cykloturisti odteraz bicykel požičať v novootvorenej požičovni, ktorú prevádzkuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Obyvatelia Piešťan sa s obľubou presúvajú po meste na dvoch kolesách, za cykloturistikou sem prichádzajú aj výletníci a dovolenkári. Odteraz to budú mať oveľa jednoduchšie, vďaka novej požičovni môžu prísť do Piešťan na cykloturistiku aj bez veľkého balenia.

V Piešťanoch je hustá sieť cyklochodníkov, ktorú Piešťanci využívajú na rýchle a ekologické presuny po meste. S bicyklom nemusia stáť v zápche, všade sa dostanú a nemajú problémy s parkovaním. Navyše je u nás jazda na bicykli aj skutočným oddychom, pretože cyklochodníky vedú cez krásne zákutia, ktoré príroda nadelila Piešťanom. To všetko sme chceli sprístupniť aj návštevníkom Piešťan. Odteraz stačí prísť, požičať si bicykel podľa vlastného výberu a výlet alebo dovolenka sa môže začať.

Požičovňa bicyklov Piešťany

Piešťany ležia na Vážskej cyklomagistrále. Nielen priamo v kúpeľnom meste, ale aj v jeho okolí sú prakticky neobmedzené možnosti cykloturistiky pre každého. Jednoduchšie trasy ako je napríklad okruh okolo Sĺňavy zvládnu aj rodiny s deťmi, náročnejší cyklisti sa môžu vybrať do okolitej prírody a milovníci adrenalínových jázd si prídu na svoje na kopci Ahoj nad Piešťanmi, kde sa nachádza bike park s traťami rôznej náročnosti.

Výbornou pomôckou pre cykloturistov v piešťanskom regióne je turistická a cyklistická mapa Považský Inovec Piešťany s vyznačenými cyklochodníkmi aj s tipmi na výlety.

Ako funguje požičovňa

Nová požičovňa ponúka horské bicykle. Požičať sa dajú na troch miestach: v hoteli Esplanade na Kúpeľnom ostrove, v hoteli Park na Nábreží Ivana Krasku a v pivovárni Astoria v Sade Andreja Kmeťa. Pri požičiavaní bicykla treba predložiť doklad totožnosti, podpísať zmluvu o nájme veci a v hotovosti zaplatiť vratnú zálohu 50 eur za bicykel. Deň prenájmu bicykla stojí desať eur, za šesť eur sa dá dokúpiť turistická a cykloturistická mapa. V cene prenájmu je zahrnuté aj požičanie zámky.

Požičovňa bicyklov Piešťany

Podmienky zapožičania bicykla:

  • Pri zapožičaní bicykla: podpísaná zmluva o nájme bicykla (hnuteľnej veci), predloženie platného dokladu totožnosti s fotografiou, zloženie vratnej zálohy a platba.
  • Vratná záloha: 50 EUR. Vratná záloha za bicykel je prijímaná v hotovosti.
  • Účtuje sa každý začatý deň. Po prípadnom presiahnutí dohodnutého termínu vrátenia bicykla je zákazník povinný doplatiť aj zvyšok.

Cenník:

  • 1 bicykel / 1 deň – 15,00 EUR
  • Vratná záloha / 1 bicykel – 50,00 EUR
  • Turistická a cykloturistická mapa – 6,00 EUR

V cene prenájmu bicykla je zahrnuté požičanie zámku.

Požičovňa bicyklov

Prevzatie bicykla

Zákazník prevezme bicykel, skontrolovaný prevádzkou, v stave pripravenom na jazdu a čistý. Zákazník potvrdzuje prevzatie bicykla a súhlasí so všetkými bodmi zmluvy o nájme bicykla (hnuteľnej veci), túto skutočnosť potvrdzuje svojím podpisom. Zákazník vráti bicykel očistený od povrchových nečistôt.

Zodpovednosť za spôsobenú škodu

Za škodu spôsobenú pri používaní bicykla v plnej miere zodpovedá zákazník.
Škodou sa rozumie mechanické poškodenie súčiastok, komponentov, ako aj poškodenie rámu. Zákazník zodpovedá za vrátenie tovaru v termíne dohodnutom pri prevzatí tovaru akceptujúc otváracie hodiny prevádzky, na ktorej si bicykel vypožičal.

Bicykle je možné si zapožičať čase otváracích hodín na týchto prevádzkach: 

  1. Esplanade Ensana Health Spa Hotel****,  Kúpeľný ostrov, Piešťany 921 29, kontakt: 033/775 51 11,
  2. Hotel Park****, Nábrežie Ivana Krasku 2, 921 01 Piešťany, kontakt: +421 33 79 51 111, reception@hotelpark.sk
  3. Pivováreň Astoria, Sad A. Kmeťa 1802/24, 921 01 Piešťany, kontakt: +421 944 053 063, info@astoria.beer

Vybavenie požičovne: