Lávka pri Krajinskom moste je opäť otvorená

Obyvateľom Piešťan i okolitých obcí, ale aj návštevníkom celého regiónu od 26. marca 2021 opäť slúži lávka vedúca pri Krajinskom moste. Uzatvorená bola od konca novembra 2019, chodci museli na opačnú stranu Váhu prechádzať cez Kúpeľný ostrov.

Okrem mesta Piešťany sa na rekonštrukcii lávky pri Krajinskom moste finančne podieľali aj Trnavský samosprávny kraj, Trnavský vodárenská spoločnosť, Slovenský plynárenský priemysel a Slovak Telekom. Novinkou je povrch z kompozitných dosiek, ale aj líniové nočné osvetlenie v bočných stenách lávky. Dôležitá však bola najmä oprava nosných prvkov.

Lávka pri Krajinskom moste v Piešťanoch bola na základe statického posúdenia z bezpečnostných dôvodov zatvorená od 28. novembra 2019. Víťazom verejného obstarávania na jej rekonštrukciu sa stala firma LUMIZA s. r. o., ktorá začala s prácami 24. júla 2020. Po ôsmich mesiacoch je od 26. marca 2021 lávka opäť sprístupnená pre chodcov a cyklistov.

„Dnes je to dielo, za ktorým si stojíme. Dielo, za ktoré sa vieme postaviť a povedať, že lávka je nielen staticky vyhovujúca, nielen že obsahuje prvky s dlhou životnosťou, ale vyzerá inak aj vzhľadovo, čo je vidieť už na prvý pohľad,“ dodal primátor Peter Jančovič.

Zdroj: piestany.sk