Hotel Park


 

Kontakt

ADRESA HOTEL PARK, Nábrežie Ivana Krasku 2, 921 01 Piešťany
TELEFÓN +421 33 79 51 111 alebo +421 33 79 51 156
EMAIL reception@hotelpark.sk
WEB www.hotelpark.sk

Ste rodina s malými alebo aj staršími deťmi? Chcete ísť na dovolenku so svojimi starými rodičmi? Alebo len na víkend si zaplávať a dopriať si procedúry? Či mať svadbu vonku pri rieke s dobrými službami? Toto všetko, teda uspokojenie celej rodiny je možné nájsť na jednom mieste, bez robenia kompromisov. Presvedčili sme sa o tom za múrmi Hotela Park v Piešťanoch a môžeme potvrdiť, že každý si tu nájde svoje.

 


Hotel Park nájdete na jednom z najkrajších zákutí mesta. Na konci Mestského parku v tesnej blízkosti Biskupického kanálu, ktorý spolu s ramenom Váhu ústí do neďalekej Sĺňavy. Výhľad na Lido a obklopenie prírodou dáva miestu absolútny pokoj. A ani viac ako sto izieb, ktoré sú k dispozícii, nepôsobí ruch. Dnes štvorhviezdičkový Hotel Park, ktorý má už vyše 12 rokov súkromného majiteľa, v minulosti patril pod Piešťanské kúpele. Na jeho kvalitách sa to však neodrazilo, práve naopak. Ale aby sme obsiahli všetky jeho možnosti, poďme na to krok po kroku.

V prvom rade ide o rodinný hotel. “Vyhľadávajú nás rodiny s deťmi, preto sú aj naše pobytové balíčky tvorené priamo pre nich (až dve sú v cene). Máme bohatý animačný program (tvorivé dielne, detský kútik s tematickými dňami, prechádzky, detské diskotéky) tak, ako to funguje bežne v zahraničí,” opisuje marketingová manažérka Denisa Ševčíková. Na Slovensku je stále pomenej hotelov so službami all inclusive a s animačným programom na celé leto, aj preto je Hotel Park vyhľadávaný nielen medzi slovenskou, ale aj českou klientelou, ktorú tu v hojnom zastúpení počas celého roka nájdete. Lákadlom pre rodiny nie sú však len počas letných prázdnin, ale aj počas tých veľkonočných či jarných.

Guten morgen!

Nečudujte sa, prečo vám o tom píšeme teraz v zime, pretože ako manažérka upozorňuje, na víkendové, ale aj dlhšie pobyty treba myslieť naozaj dopredu, kvôli obsadenosti . Hotel má pritom až 104 izieb pre viac ako dvesto hostí, z toho je 88 dvojlôžkových izieb, 5 apartmánov, 2 štúdiá a 9 rodinných apartmánov LUX. A práve tie sme si boli obzrieť aj my. A musíme uznať, že každý z nás si vedel predstaviť tam zostať. Rozlohou ako priemerný 1-2izbový byt s 5 m2 kúpeľňou a s jednou, dvomi alebo až tromi miestnosťami. Okrem detí si teda na rodinnú dovolenku môžete pribaliť aj starých rodičov alebo známych. Samozrejmosťou je veľký rozkladací gauč, stolíky, televízor, veľa odkladacieho priestoru i trezor. Balkón s pohodlným sedením a krásnym výhľadom na okolitú prírodu, je už len čerešničkou.

Pri takomto rodinnom pobyte by ste však nemali ostať len v hoteli, aj keď tam budete mať stále čo robiť. Krásy mesta mesta a širšieho okolia môžete spoznávať vláčikom, loďkou, pešo či na bicykli, ktoré si môžete v hoteli požičať, na trasách, s ktorými vám radi v hoteli poradia. A tešiť sa môžete aj na dobrú kuchyňu. Dobré domáce jedlo vás čaká v Reštaurácii Park, no v ponuke formou bufetu nájdete aj medzinárodnú kuchyňu (francúzsku, taliansku, maďarskú a podobne). Neobíďte ani kaviareň, kde si môžete vybrať z tort alebo zákuskov, ktoré pripravili ich vlastné cukrárky. A na terase vedúcej z kaviarne si vychutnáte nielen slnko, ale aj troška pokoja – deti sa môžu pri peknom počasí zahrať na detskom ihrisku.

Okrem slovenčiny a češtiny budete často v útrobách hotela počuť aj nemčinu. A medzi knihami, ktoré sú k dispozícii po celom hoteli, nájdete aj nemeckú literatúru. “Spolupracujeme aj s nemeckými cestovnými kanceláriami, ktoré k nám hostí posielajú na liečebné pobyty. Alebo si nás zahraniční záujemcovia nájdu cez booking.com,” potvrdzuje Ševčíková.

Pre seniorov aj milovníkov vody

Hotel, napriek svojej veľkosti a množstvu izieb, a teda aj hostí, funguje ako dobre namazané hodinky. Tomu dopomáha najmä kvalitný personál a rozumne vyskladané balíčky a priestory. Okrem relax, wellnes, či harmony pobytov, sú veľmi obľúbené senior a liečebné pobyty. Boli sme sa preto pozrieť, aké procedúry môžete očakávať a ako vyzerajú. Samozrejmosťou je (jedna alebo dve, podľa typu pobytu) vstupná lekárska konzultácia s vytvorením liečebného programu podľa odporúčaní lekára a podľa počtu procedúr (5 až 20). Medzi ne patria napríklad bahenný zábal, sírny kúpeľ, klasická masáž čiastočná, reflexná masáž, mäkké techniky, škola chrbta, hydromasážna vaňa, perličkový kúpeľ, oxygenoterapia, plynové insuflácie lokálna kryoterapia, individuálny liečebný telocvik, hydrokineziterapia či biolampa a mohli by sme pokračovať aj ďalej. V dolných priestoroch hotela v absolútnom pokoji sa vám budú naplno venovať.

Aj počas týždňa, kedy sme sa boli v hoteli pozrieť, sme stretli mnoho ľudí, zväčša odpočívajúcich v krytom bazéne. Ten či fitness centrum, ktoré je tiež v tejto časti hotela, umožňuje ponúkať aj fit či jógové pobyty s fitness programom. A myslí sa aj na seniorov. Tí prichádzajú s rodinami alebo sami, keď pobyt dostali napríklad ako vianočný darček. A ako sa dobré wellness patrí, v ponuke je široká ponuka masáží (anticelulitídna, aromatická, lymfodrenáž, ayurvéda a iné) a sauna (fínsku, parná a infra). Pri rodinných pobytoch sa nemusíte strachovať ani o tých najmenších – bazény spĺňajú kritériá pre babätká, a keďže nejde o plavecký bazén, môžete si v ňom aj posedieť. A vonku je jazzuci.

V tejto chvíli si možno kladiete otázku, či by ste všetky možnosti hotela mohli využiť napríklad aj len pri krátkej návšteve. Áno, mysleli aj na to. “Náš Relax day využívajú predovšetkým Piešťanci, je to akýsi balíček pre miestnych – v cene je vstup do bazéna, obed a nejaké procedúry. Spolu s lekármi a personálom si to môžete naplánovať tak, aby sa nestalo, že pôjdete s plným žalúdkom na masáž,” s úsmevom dopĺňa Ševčíková s tým, že práve tieto balíčky sú obľúbené ako darčeky.

Svadby na kľúč

Hotel Park však nie je len o rodinných dovolenkých či kúpeľných pobytoch, v ponuke sú aj možnosti usporiadania rôznych eventov a zabezpečenie kompletného servisu podľa požiadaviek a predstáv klientov. Aj neviest. Profesionálny hotelový tím poradí či už s návrhom slávnostného menu alebo prestierania slávnostných tabúľ. Ak by ste teda chceli svadbu v hotelovej záhrade s altánkom, nie je problém.

Fungujú od jari do jesene. “Nevesta od nás môže očakávať kompletne zastrešenie celej svadby od A po Z, dekorácie, služby svadobného koordinátora, cukrárka, všetko, čo k takému dňu patrí. Vybookovaný sme však už na rok dopredu, no všetko sa snažíme vhodne skĺbiť s bežným chodom hotela, keď je napríklad v lete v hoteli viac detí,” vysvetľuje Denisa Ševčíková na záver. Kongresová sála, biliardový či rytiersky salónik však okrem svadieb či kongresov pojala už aj vianočné večierky či veľké rodinné oslavy. Proste každý si tu nájde to svoje, doslova.

Hotel Park nájdete aj na instagrame.

Zdroj: Kávičkári.sk, Text: Lucia Čížová, Foto: Tomáš Turek a archív hotela