Zbierajte tipy na výlet a vyskúšajte si paličkovanie

Počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2022 sa v Piešťanoch uskutoční Regionálna výstava cestovného ruchu Rezort Piešťany, na ktorej sa bude prezentovať destinácia Piešťany a okolie, jednotliví členovia OOCR Rezort Piešťany, ostatné OOCR v Trnavskom kraji a tiež Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj zážitkov.

Piešťany, 2. júna 2022 – Piešťanská Kúpeľná Dvorana bude v sobotu 4. júna popoludní patriť prezentácii piešťanského regiónu aj celého Trnavského kraja.

„VPiešťanoch bude počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny mnoho návštevníkov. Na regionálnej výstave cestovného ruchu, ktorú organizuje Rezort Piešťany, im poskytneme tipy na výlety a aktívne trávenie času v Trnavskom kraji. Chceme ich tak motivovať, aby sa k nám opäť vrátili, či už na výlet alebo na dovolenku,“ hovorí Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Výstava sa bude konať od 13. do 17. hodiny. V Kúpeľnej Dvorane – hneď vedľa Hudobného pavilónu – môžu všetci návštevníci získať tipy na výlety a na aktívne trávenie času v Piešťanoch a Trnavskom kraji. Atraktívnou sprievodnou akciou výstavy je ukážka tradičného remesla – výroby paličkovanej čipky.

„Krakovianska čipka je nielen pýchou nášho regiónu, ale svetovým unikátom,“ dodáva Tatiana Nevolná. „Každá paličkovaná čipka je krásna, ale krakovianska sa vyznačuje jedinečnou farebnosťou i technológiou a je známa po celom svete. V Krakovanoch sa každoročne koná Festival paličkovanej čipky, o ktorý je vždy veľký záujem. Chceli sme túto známu čipku a jej tradičnú výrobu priblížiť aj návštevníkom Piešťan, ktorí si môžu na výstave v Kúpeľnej Dvorane vyskúšať tradičné remeslo a získať základy výroby paličkovanej čipky.“