Z Pustej Vsi na rozhľadňu pod Klenovou

V Piešťanoch a okolí sa nachádza viacero zaujímavých výletných lokalít. Pripomeňte si ich v krátkosti spolu s nami a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili. Azda vám pomôžu pri rozhodovaní, kam vyraziť s blízkymi počas voľných dní. Tentoraz sa vyberieme na rozhľadňu pod Klenovou.

Osada Pustá Ves v obci Prašník neďaleko Vrbového je známa ako križovatka partizánskych ciest. Každoročne sa tam pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania konajú spomienkové slávnosti, ktoré pripomínajú hrdinstvo partizánov i obyčajných obyvateľov okolitých osád, ktorí im nezištne pomáhali.

Päťposchodová drevená veža pod Klenovou slúži predovšetkým na monitorovanie požiarov. Rýchlo sa však stala obľúbeným turistickým cieľom. Je totiž voľne prístupná a pri dodržaní všetkých bezpečnostných pokynov si turisti vďaka nej môžu užiť nádherné výhľady na široké okolie.

Trasa k nej vedie z Hornej Pustej Vsi, nie je však oficiálne značená. Najprv je treba držať sa modrej turistickej značky, tá však zakrátko odbočí doprava. Návštevník rozhľadne musí ísť rovno a sledovať smerovníky na stromoch s nápisom Klenová. Cesta vedie popri Šteruskej doline, za ktorou môžu turisti obdivovať zaujímavé skalnaté útvary.

Cesta z Hornej Pustej Vsi k protipožiarnej monitorovacej veži pod Klenovou meria necelé 4 kilometre a zvládnu ju aj rodiny s deťmi.

Text a foto: Martin Palkovič