Kolobežky

Kolobežkovanie môže byť zábava aj ekonomicky výhodný liečebný, rehabilitačný a preventívny prostriedok. Kedysi patrilo kolobežkovanie takmer výlučne deťom. Ostatných pätnásť rokov však vo viacerých krajinách zaznamenávame rozmach jazdy na dvojkolesových kolobežkách ako alternatívnom mestskom dopravnom prostriedku. Je menej obvyklým, ale o to zaujímavejším druhom rekreačného či pretekárskeho športovania.

Kolobežka môže byť univerzálnym prostriedkom na jazdu rôznymi prírodnými i mestskými terénmi. Stačí si len vybrať správny typ a model. Na kolobežke sa stojí, preto na rozdiel od bicyklovania doprajete oddych usedeným partiám tela aj úľavu pri typickom kancelárskom ochorení – „zlatej žile“, čiže hemoroidoch. To však neznamená, že by ste sa na kolobežke poriadne neponamáhali a nemali z nej náležitý zážitok.
Na kolobežkách si môžete dopriať zaujímavú jazdu okolo Sĺňavy, či väčší výlet po hrádzach popri Biskupickom kanáli a Váhu.
Viac o možnosti požičať si kolobežky na – http://juzi.sk/prenajom/ alebo na Facebooku https://www.facebook.com/pg/kolobezkypiestany/.