Tip na jesenný víkend: Aktívny oddych a regenerácia v liečivom bahne

Letné dovolenky sú už dávno za nami a zimné radovánky ešte v nedohľadne. Ak sa pýtate, kam vyraziť počas októbra a novembra, máme pre vás dobrý tip – jeseň v Piešťanoch je nezabudnuteľný zážitok.

V tomto období je každý deň trochu iný. Listy rýchlo menia farbu a mesto, ktoré patrí k najzelenším na Slovensku je zrazu žlté a červené. Či už prídete na víkend alebo na dlhší kúpeľný pobyt, bude vás to ťahať von. Pešo okolo Sĺňavy alebo na bicykli po blízkom i vzdialenejšom okolí. Považský Inovec, Tematín, Bezovec, Striebornica – značených cyklistických trás je v okolí Piešťan je neúrekom. Ideálne podmienky nájdu v kúpeľnom meste aj rekreační bežci a vyznávači nordic walkingu. Stačí si vybrať – príjemné rovinky okolo Váhu alebo nenáročné túry s úžasnými výhľadmi na široké okolie.

Za prechádzku však stoja aj piešťanské parky. Málokto vie, že ten mestský je národnou kultúrnou pamiatkou. V druhej polovici 19. storočia ho založili Erdödyovci a neskôr zveľadil budovateľ piešťanských kúpeľov Ľudovít Winter. Na ploche približne 20 hektárov nájdete vzácne dreviny, ktoré sú najkrajšie práve na jeseň, ale aj množstvo umeleckých diel citlivo umiestnených uprostred prírody.

Ľahko dostupné sú zrúcaniny hradov Čachtice a Beckov, kde sa aj počas jesene každý víkend niečo deje. Za návštevu však stojí aj menej vyhľadávaný Tematín – dominanta Považského Inovca z 13. storočia s legendami opradenou históriou. A ak chcete mať tieto aj ďalšie pamiatky ako na dlani, navštívte Park miniatúr v obci Podolie.

Výstavy, koncerty a divadelné predstavenia si môžete užiť v Dome umenia, Elektrárni Piešťany, ale aj priamo na Kúpeľnom ostrove. Na jeseň sa v Piešťanoch koná už 20. ročník Piešťanského rendezvous, na ktorom sa stretávajú umelci zo Slovenska a Českej republiky.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]Prezrite si kalendár podujatí, ktoré sa konajú aktuálne v Piešťanoch:  Čítaj ďalej »

Po všetkých zážitkoch môžete nabrať nové sily v liečivom bahne. Tento unikátny dar prírody využívajú ľudia už vyše 200 rokov a prospieva každému, kto potrebuje na chvíľu vypnúť. Baktérie tolerujúce vysokú teplotu termálne vody vytvárajú podmienky na to, aby mohol tento živý systém pôsobiť protizápalovo, prospievať kĺbom a zlepšovať imunitu celého organizmu.

Kúpele aj niektoré piešťanské hotely ponúkajú zvýhodnené pobyty, vďaka ktorým zažijete Piešťany v tom najkrajšom období. Jeseň je tam totiž očarujúca.