Potešte blízkych fotkou s vianočnou výzdobou Piešťan

Zážitok z prechádzky večerným mestom zatiaľ neumocňuje snehová pokrývka, ale svetielkujúce dekorácie verejných priestorov už signalizujú blízkosť najkrajších sviatkov v roku. Jednou z piešťanských atrakcií je počas adventu práve vianočná výzdoba. Príďte si s ňou spraviť fotku a potešte rodinu a priateľov nech sú kdekoľvek.

Ak by bolo cvakanie fotoaparátov v mobilných telefónoch o niečo hlasnejšie, na piešťanskej pešej zóne by to podvečer vyzeralo ako na červenom koberci. Objektívy tam však nemieria na filmové hviezdy, ale na nadrozmerný vianočný veniec, s ktorým si chce spraviť fotku každý, kto ide okolo.

Najlepšie je prísť krátko pred zotmením, keď obloha nie je ešte úplne tmavá, ale blikajúce svetielka už navodzujú tú pravú vianočnú atmosféru.
Tí kreatívnejší dokážu do obrovského venca zakomponovať aj neďaleký vianočný strom, ktorý priťahuje okoloidúcich zo všetkých strán.
Z pešej zóny vedie chodník na Kúpeľný ostrov okolo fontány s názvom Príbeh prameňov. Aj toto umelecké dielo je v zime skrášlené dekoráciou z prírodných materiálov, ktorá môže byť inšpiráciou aj pre domácu výzdobu.
Odtiaľ už láka pohľady Kolonádový most s namodro nasvietenou sochou Barlolámača. Funkcionalistickú pamiatku od architekta Emila Belluša zdobia desiatky metrov girlánd – ide totiž o najdlhší krytý most na Slovensku.
Vianočná výzdoba Kolonádového mosta v PiešťanochNávštevníkov Kúpeľného ostrova, ktorí zamieria k hotelu Thermia Palace očarí svetelná stena. Spočítať, koľko blikajúcich svetielok skrášľuje živý plot oproti tejto secesnej stavbe, je takmer nemožné.
Vianočná výzdoba Kolonádového mosta v PiešťanochPriestoru pred Napoleonskými kúpeľmi bude aj tento rok dominovať vianočný strom a neďaleko neho postavia osemramenný svietnik – symbol židovského sviatku Chanuka. Pre Piešťany je blízkosť rôznych kultúr charakteristická a práve na tomto mieste sa stretávajú dve veľké náboženstvá, ktoré si svoje dôležité sviatky pripomínajú približne v rovnakom období.
Chanuka je sviatkom svetiel a Piešťany sú v adventnom a vianočnom období vyzdobené naozaj sviatočne.