Piešťanský región pozýva na májové podujatia

Takmer 90 rôznych akcií sľubuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany návštevníkom mesta a jeho okolia v mesiaci máj. Piešťany sú tradične známe ako mesto, kde to žije a v tomto smere ani tentoraz nesklamali. Po dvoch rokoch pandemického útlmu ponúkajú aj nasledujúci mesiac pestrú zmes podujatí pre všetky vekové kategórie a skupiny ľudí.

Viac informácií

 

Zaži zmenu: Piešťany ponúkajú adrenalín!

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany prichádza s ďalšou aktivitou na zatraktívnenie turistickej destinácie Piešťany a okolie. Od mája budú môcť návštevníci Piešťan splavovať Váh po troch rôznych trasách. Splavy sú pripravené tak, aby vyhovovali všetkým záujemcom vrátane rodín s deťmi.

Viac informácií

 

Piešťany pozývajú na aprílové podujatia

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany už začiatkom roka avizovala, že po dlhej pandemickej prestávke bude rok 2022 opäť bohatý na rôzne akcie v regióne. Piešťany a okolie sa opäť predvedú tak, ako sú verejnosti dobre známe – ako mesto festivalov a podujatí, kde sa stále niečo deje.

Viac informácií

 

Kolokruh Sĺňava: Otváracie hodiny priehrady

Oproti predchádzajúcim sezónam pristúpil Slovenský vodohospodársky podnik od apríla 2021 k miernej úprave otváracích hodín hate Drahovce. Počas pracovných dní je otvorená o 15 minút neskôr.

Viac informácií

 

Napriek pandémii sme si v roku 2021 udržali stabilnú návštevnosť

Na Slovensku opäť chýbali najmä zahraniční hostia, oproti predpandemickému roku 2019 ich počet dosiahol iba štvrtinové hodnoty. Úbytok turistov zo zahraničia, ale aj celkový pokles návštevnosti pocítil aj piešťanský región. Napriek tomu hodnotí výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany uplynulý rok pomerne optimisticky.

Viac informácií

 

Neseď doma, poď do Piešťan!

Po dlhej pandemickej prestávke Piešťany potvrdzujú svoju povesť mesta podujatí. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany pozýva všetkých obyvateľov a návštevníkov na viac ako stovku akcií, ktoré sa budú vregióne konať tento rok. Sú medzi nimi veľké medzinárodné festivaly a ďalšie podujatia s dlhoročnou tradíciou, ale aj rôzne novinky. Tohtoročný piešťanský kalendár podujatí sľubuje oddych a zábavu pre ľudí všetkých vekových kategórií a rôznorodých záujmov.

Viac informácií

 

Eurobankovky s motívom Kolonádového mosta

Piešťanské informačné centrum spustí predaj dlho očakávanej eurobankovky v magický dátum 22.02.2022. Na motíve je vyobrazená pýcha kúpeľného mesta Piešťany – Kolonádový most na rieke Váh, ktorý spája mesto Piešťany s kúpeľným ostrovom. Ide o najdlhší krytý most na Slovensku, ktorý sa stal národnou kultúrnou pamiatkou.

Viac informácií

 

Rozvoju turizmu v Piešťanoch opäť pomôžu finančné príspevky

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany aj tento rok podporí projekty rozvoja cestovného ruchu v regióne. Výberová komisia vyhodnotila podané žiadosti a rozhodla o pridelení prostriedkov v celkovej sume vyše 120- tisíc eur.

Viac informácií

 

Históriu Kolonádového mosta predstavuje virtuálna prehliadka

V priestoroch Piešťanského informačného centra na zrekonštruovanom Kolonádovom moste sa obyvatelia a návštevníci Piešťan môžu prostredníctvom virtuálnej reality preniesť do minulosti.

Viac informácií

 


Lávka pri Krajinskom moste je opäť otvorená

Obyvateľom Piešťan i okolitých obcí, ale aj návštevníkom celého regiónu od 26. marca 2021 opäť slúži lávka vedúca pri Krajinskom moste. Uzatvorená bola od konca novembra 2019, chodci museli na opačnú stranu Váhu prechádzať cez Kúpeľný ostrov.

Viac informácií